نهایت علم elmend

بخش هایی از آسیا از دید ایستگاه فضایی بین المللی

بخش هایی از آسیا از دید ایستگاه فضایی بین المللی

نهایت علم: ایستگاه فضایی بین المللی بتازگی تصاویری زیبا از درخشش نور برخی شهرها از منظر فضا منتشر نموده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، در این مجموعه تصاویر می توان درخشش نور شهرهایی مانند سئول و دئگو کشور کره جنوبی، کوانژو و هانگژو کشور چین و شهرهای ساپورو و آساهیکاوا کشور ژاپن را مشاهده کرد.
ایستگاه فضایی بین المللی با مشارکت پنج آژانس فضایی و ۱۵ کشور همچون ژاپن، روسیه و ایالات متحده ساخته و در سال ۱۹۹۸ به فضا پرتاب شد.
ایستگاه فضایی بین المللی برای بیش از ۲۱ سال خانه فضانوردان بوده است. این ایستگاه بعنوان یک آزمایشگاه ریزگرانش میزبان ۳۰۰۰ تحقیق از بیش از ۴۲۰۰ محقق در سراسر جهان بوده است. نزدیک به ۱۱۰ کشور و منطقه در کارهای انجام شده این ایستگاه شرکت داشته اند.
بتازگی این همکاری به سبب بالا گرفتن تنش ها میان اوکراین و روسیه رنگ دیگری به خود گرفته است. دیمیتری روگوزین"(Dmitry Rogozin)، مدیر آژانس فضایی روسیه مدتی پیش بعد از سخنرانی بایدن و در واکنش به تحریم های آمریکا مقابل روسیه، توییت هایی منتشر نمود.
مدتی پیش "دیمیتری روگوزین"(Dmitry Rogozin)، مدیر آژانس فضایی روسیه، آمریکا و اروپا را به سقوط ایستگاه فضایی بین المللی بر روی آمریکا، اروپا، چین یا هند تهدید کرد. روگوزین در رشته توییت هایی نوشت: آیا می خواهید همکاری ما در ایستگاه فضایی بین المللی را نابود کنید؟ اگر همکاری با ما را متوقف کنید چه کسی از خروج ایستگاه فضایی از مدار و سقوط کنترل نشده ی آن بر ایالات متحده یا اروپا جلوگیری خواهد کرد؟ امکان سقوط این سازه ۵۰۰ تنی بر چین و هند نیز وجود دارد. آیا می خواهید آنها را با چنین چشم اندازی تهدید کنید؟ ایستگاه فضایی از فراز روسیه عبور نمی کند بدین سبب همه ی خطرها متوجه شماست. برای این خطرها آماده اید؟
روز گذشته نیز باردیگر رییس آژانس فضایی روسیه با اشاره به تحریم ها مقابل این کشور، تهدید خود در خصوص سقوط ایستگاه فضایی بین المللی را باردیگر تکرار کرد.


منبع:

1400/12/22
19:58:25
5.0 از 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم