نهایت علم elmend
دبیر ستاد زیست فناوری:

لزوم اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور

لزوم اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور

به گزارش نهایت علم دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: هنوز دانش بنیان ها در اقتصاد دانش به عدد و رقم لازم نرسیده اند و باید برای این منظور هدف گذاری هایی صورت گیرد.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی در نشست فعالان اقتصاد دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات خوبی که در مجلس افتاد ایجاد داشبوردی برای پیگیری مسائل دانش بنیان ها در وزارت خانه هاست.
وی، اضافه کرد: این داشبورد برای دانش بنیان ها طراحی شده که می توانند موضوعات این دانش بنیان ها را در سطح دولت و مجلس مطرح کند.
قانعی با اشاره به اینکه سهم صادرات تکنولوژی های های تک در کشور ما کمتر از یک درصد است، اضافه کرد: باید هدف گذاری برای افزایش سهم صادرات در جی دی پی باشد.
وی اضافه کرد: هنوز شرکتهای دانش بنیان در اثرگذاری اقتصاد کلان نتوانسته به خوبی عمل کنند و این به عدد و رقم نرسیده است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری ضمن اشاره به تلاشهای انجام شده برای توسعه دانش بنیان ها تصریح کرد: باید همه ستادهای معاونت علمی سهم اقتصاد دانش بنیان را در حوزه خود مشخص کنند.
وی اظهار داشت: برخلاف تلاشهای صورت گرفته در حوزه دانش بنیان ها، سهم صادرات با فناوری بالا کمتر از یک درصد است و باید این میزان افزایش یابد.
قانعی تصریح کرد: ازاین رو لازم است که هدف گذاری هایی برای تأثیرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد دانش بنیان در حوزه صادرات و… صورت گیرد.


منبع:

1401/01/25
13:02:51
5.0 از 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم