نهایت علم elmend

آیا پهپادها جای پستچی ها را خواهند گرفت؟

آیا پهپادها جای پستچی ها را خواهند گرفت؟

شرکت ˮرویال میلˮ(Royal Mail) بریتانیا درحال ساخت ناوگانی متشکل از 500 پهپاد برای حمل نامه به مناطق دور افتاده بریتانیا است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت "رویال میل" که مسئول ارائه خدمات پستی و چاپ تمبر در بریتانیا است بتازگی اعلام نموده درحال توسعه ناوگانی متشکل از ۵۰۰ پهپاد برای حمل نامه به مناطق دورافتاده در بریتانیا همچون مجمع الجزایر "سیلی" و مجمع الجزایر "هبریدها" است. این شرکت حتی اظهار کرده می خواهد ظرف سه سال آینده بیش از ۵۰ مسیر جدید پهپاد پستی را نیز بوجود آورد.
این سرویس پستی که می خواهد طی سه سال آینده بیش از ۵۰ مسیر جدید پهپاد پستی را بعنوان قسمتی از مشارکتش با شرکت بریتانیایی"Windracers" بوجود آورد، قبلا آزمایشات موفقیت آمیزی را در اسکاتلند و کورنوال انجام داده است.
این شرکت انگلیسی اظهار کرده که پهپادها می توانند به کاهش انتشار کربن و بهبود امنیت خدمات پستی این مجمع الجزایر کمک کنند.
به گفته این شرکت راهکار آنها جایگزینی مناسب تر برای روش های فعلی ارسال مرسولات است که شامل فرابر و هواپیماهای معمولی و روش های ارسال زمینی که ممکنست به سبب شرایط آب و هوایی نامطلوب تحت تاثیر قرار گیرند.
پهپادهای رویال میل می توانند از هر سطح صافی(ماسه، چمن یا آسفالت) بلند شده و پراز کنند. طول بال های پهپادهای رویال میل بیش از ۳۰ فوت(۱۰ متر) است.


اولین مسیرهای شناسایی شده برای سرویس جدید شامل جزایر سیلی، جزایر شتلند، جزایر اورکنی و هبریدها است، بااینکه تمامی این برنامه ها منوط به تایید سازمان هواپیمایی کشوری(CAA) خواهند بود.
"سایمون تامپسون"(Simon Thompson) مدیر اجرائی رویال میل اظهار داشت: تحویل بموقع بدون توجه به موقعیت مکانی مشتریان یا شرایط آب و هوایی در صورتیکه از محیط زیست نیز محافظت می شود، هدف اصلی شرکت ما است. بااینکه ما به همه جا می رویم اما باز هم رویال میل هم اکنون کمترین انتشار کربن دی اکسید را در هنگام ارسال هر بسته تحویلی دارد.
هر پهپاد دو موتوره دارای طول بال ۳۲ فوتی است و دارای یک سیستم خلبان خودکار با قابلیت اطمینان بالا است.
آنها می توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم بسته در هر شکل و اندازه ای را روزانه بین جزایر حمل کنند.
نامه ها و بسته ها بعد از تحویل گرفته شدن از محل فرود، توسط مامور محلی تحویل داده می شود بدین سبب همچنان از نیروی کار انسانی هم در این موارد استفاده می شود و پهپادها کاملا جایگزین انسان ها نشده اند.
"کریس پکستون"(Chris Paxton) رییس آزمایشات پهپادهای رویال میل به بی بی سی اظهار داشت که این پهپادها در اصل برای ارسال تجهیزات کمکی به آفریقا طراحی شده بودند.


آنها بسیار شبیه یک هواپیمای کوچک هستند، با این تفاوت که خلبانی در داخل آن وجود ندارد و پهپادها یک مسیر برنامه ریزی شده را بطور مستقل و برمبنای کد پستی وارد شده طی می کنند. پهپادها در طول مسیر برای اطمینان از ایمن بودن پرواز، نظارت می شوند. در هر دو انتهای مسیر نیز خلبانان ایمنی وجود دارند که در صورت نیاز قادر به کنترل پهپاد هستند. پهپادها همین طور کمتر از هواپیماهای معمولی تحت تاثیر آب و هوای نامطوب مانند مه و باران شدید قرار می گیرند. رویال میل تا حالا و طی ۱۸ ماه گذشته چهار آزمایش پهپادی را انجام داده است.


1401/02/23
23:25:32
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آینده , توسعه , چاپ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
نهایت علم