نهایت علم elmend
بی توجهی به امنیت كاربران؛

توئیتر به سبب نقض حریم شخصی کاربران 150 میلیون دلار غرامت می دهد

توئیتر به سبب نقض حریم شخصی کاربران 150 میلیون دلار غرامت می دهد

به گزارش نهایت علم شرکت توئیتر با پرداخت 150 میلیون دلار غرامت به سبب سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران و هم بی توجهی به امنیت آنان در ایالات متحده آمریکا موافقت کرده است.به گزارش نهایت علم به نقل از توئیتر، طبق اسناد دادگاهی که روز چهارشنبه ارائه شد، شرکت توئیتر با پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار برای حل و فصل اتهامات مربوط به سوء استفاده از اطلاعات خصوصی افراد مانند شماره های تلفن همراه برای ارسال تبلیغات هدفمند موافقت کرده است.
توئیتر به دروغ به کاربران گفته بود مقرر است از اطلاعات مورد اشاره استفاده های امنیتی به عمل آید، اما در عمل از آنها فقط در امتداد نمایش تبلیغات و کسب درآمد بهره برده است.
طبق اسناد دادگاه، نقض «امنیت و حریم خصوصی» کاربران با سوءاستفاده از داده های آنان، بین ماه مه ۲۰۱۳ تا سپتامبر ۲۰۱۹ رخ داده است.
پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار بعنوان قسمتی از تسویه حساب اعلام شده توسط وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال آمریکا رخ می دهد. علاوه بر تسویه پولی، این توافقنامه، توئیتر را ملزم می کند تا شیوه های حرفه ای خودرا بهبود ببخشد.
در قسمتی از این شکایت آمده است: «در حالی که توئیتر به کاربران گفته بود شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها را برای ایمن کردن حساب هایشان جمع آوری می کند، اما در عمل از اطلاعات تماس کاربران برای مساعدت با تبلیغ کنندگان برای شناسایی مخاطبان دلخواهشان بهره برده است».
دیمین کایران، مدیر ارشد حریم خصوصی توئیتر، در اطلاعیه ای اظهار داشت که با این توافقنامه «ما با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در حوزه به روز رسانی های عملیاتی و بهبود برنامه ها هماهنگ شده ایم» تا از حریم خصوصی و امنیت کاربران محافظت نماییم.
مقامات آمریکایی می گویند از ۳.۴ میلیارد دلار درآمدی که توئیتر در سال ۲۰۱۹ به دست آورد، حدود ۳ میلیارد دلار بوسیله تبلیغات بوده است.


منبع:

1401/03/07
07:33:01
5.0 از 5
424
تگهای خبر: آمریكا , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم