نهایت علم elmend

تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به دلیل سواستفاده از قدرت

تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به دلیل سواستفاده از قدرت

به گزارش نهایت علم کمیسیون رقابت و پشتیبانی از مصرف کنندگان در استرالیا در دادگاه فدرال این کشور شکایتی برضد شرکت مسترکارت به دلیل رفتارهای ضدرقابتی طرح کرده است.به گزارش نهایت علم به نقل از زد دی نت، مقامات استرالیایی می گویند این رفتارها به صورت قابل توجهی به رقابت در زمینه عرضه خدمات پذیرش کارت نقدی ضربه زده و به همین علت رسیدگی حقوقی به این مورد شروع شده است.
این سازمان مدعی است از نوامبر سال ۲۰۱۷ تا نوامبر سال ۲۰۲۰ مسترکارت دارای «درجه قابل توجهی از قدرت» در بازار برای عرضه خدمات پذیرش کارت اعتباری با استفاده از ابتکار مسیریابی کم هزینه بانک مرکزی استرالیا بوده است.
هدف ابتکار مسیریابی کم هزینه این بود که به تاجران امکان دهد شبکه پرداخت های کارت نقدی مورد علاقه خویش را از بین مسترکارت، ویزا یا Mastercard-Eftpos انتخاب کنند. هدف از این کار افزایش رقابت در عرضه خدمات پذیرش کارت نقدی و کاهش هزینه های پرداخت در ارتباط با پردازش کارت های نقدی برای صاحبان مشاغل بوده است.
اما برای پرداخت با استفاده از کارت نقدی بین دو شبکه مختلف اعتباری، کارمزد پرداختی توسط تاجر بسته به شبکه کارت نقدی مورد استفاده برای پردازش تراکنش می تواند متفاوت باشد.
مقامات استرالیایی می گویند مسترکارت برای افزایش سهم از ابتکار مسیریابی کم هزینه، با بیشتر از ۲۰ خرده فروش عمده، همچون سوپرمارکت ها، فست فودهای زنجیره ای و خرده فروشان لباس، قراردادهایی منعقد کرد تا در صورت موافقت آنها، نرخ مبادله ارزان تری برای پردازش پرداخت های کارت اعتباری عرضه نماید. تراکنش های کارت نقدی Mastercard-Eftpos هم از راه شبکه مسترکارت و نه افتپاس انجام می شد، حتی اگر افتپاس عرضه دهنده بود، مسترکارت بدین شیوه قدرت قابل توجهی در بازار برای عرضه خدمات پذیرش کارت اعتباری به دست آورد.

1401/03/10
16:50:34
5.0 از 5
329
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم