نهایت علم elmend

سامانه ایرانی نظارت بر عملکرد تاسیسات برقی را ممکن کرد

سامانه ایرانی نظارت بر عملکرد تاسیسات برقی را ممکن کرد

نهایت علم: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان سیستم مانیتورینگ و کنترل تاسیسات، تجهیزات برقی و مخابراتی، را تولید کردند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جواد خمسه عشری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان از طراحی بومی سیستم مانیتورینگ و کنترل تاسیسات و تجهیزات برقی و مخابراتیدر این شرکت آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به شرایط اقتصادی و نیاز مبرم به کاهش هزینه ها در بخش های مختلفی همچون حامل های انرژی، تردد و استهلاک تجهیزات مهندسان و متخصصان، تصمیم گرفتیم که سیستم مانیتورینگ و کنترل تاسیسات و تجهیزات را طراحی و بومی سازی نماییم. این محصول در امتداد صرفه جویی هزینه ها، حامل های انرژی و خروج از مدیریت حامل ها از روش سنتی به روش بهینه عمل می کند.
وی اضافه کرد: این سامانه، بطور کلی برای نظارت بر عملکرد تاسیسات برقی طراحی شده و ایزوله بودن ورودی های آن، این امکان را فراهم می آورد جهت اتصال به تجهیزات جانبی مختلف به آسانی کار کند.
وی اظهار داشت: نظارت بر عملکرد تاسیسات برقی طراحی شده اما بیشترین کاربرد این سیستم مانیتورینگ تجهیزات تغذیه نیرو مراکز مخابراتی اندازه گیری ولتاژ باتری ها و وضعیت عملکرد ژنراتورهای و اتاق های سرور جهت نظارت بر شرایط محیطی و وضعیت اضطراری باطری ها و برق سیستم ها طراحی شده است.
خمسه عشری افزود: این سیستم می تواند در وضعیت محیطی مختلف دمای موتور خانه ساختمان را تنظیم کند و در صورت بروز هر گونه مشکل به اپراتور خود بوسیله پیامک اطلاع رسانی کند. این محصول هم نمونه خارجی دارد و هم توسط شرکت های دیگر داخلی تولید می شود.
مدیرعامل شرکت اشاره کرد: یکی از مزیت های اساسی این محصول تنوع و سفارش سازی آنست که ما میتوانیم برای مجموعه های مختلف طبق ساز و کار آن مجموعه طراحی و بسازیم و این مزیت بسیار مهمی است که شرکت ما را از دیگر شرکتها متمایز کرده است.
وی با اعلان اینکه قیمت تمام شده محصول ایران ساخت، یک سوم نمونه خارجی است، اظهار داشت: در آینده بسیار نزدیک باتوجه به نیاز مبرم صنعت ساختمان و کشاورزی به این نوع محصولات، نیاز به ایجاد نمایندگی و عامل های فروش در سطح کشور احساس می شود. امیدواریم که بتوانیم نیروهای بسیار زیادی را بصورت مستقیم و غیر مستقیم جذب نماییم.
وی تاکید داشت: در خیلی از مجموعه ها سیستم ها بصورت قدیمی و سنتی پیاده سازی شده و نیاز بروزرسانی سیستم ها از نظر سخت افزاری و افزودن قابلیت های به روز وجود دارد.
خمسه عشری افزود: باتوجه به رویکرد این شرکت درباب هوشمندسازی و حرکت به سمت سیستم های اینترنت اشیا و باتوجه به انقلاب چهارم صنعتی در زمینه اینترنت اشیا، محصولات و خدمات این شرکت در آینده نزدیک بازار بسیار گسترده و قوی خواهد داشت.
به گفته مدیرعامل شرکت دانش بنیان، برای شروع صادرات، این محصول دانش بنیان می تواند بازار بازار کشورهای همسایه را پوشش دهد که در همین راستا، نظر شرکت های عراقی را تا حد قابل توجهی به سمت محصولات این شرکت و محصولات ایران ساخت جلب شده است.
وی افزود: تسهیل در انتقال ارز حاصل از صادرات به داخل کشور و همین طور تسهیل شرایط گمرک برای صادرات محصولات در کنار ارتباط مناسب اقتصادی و سیاسی با کشورهای هدف می تواند به صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی کمک شایانی کند.


منبع:

1401/03/18
10:06:41
5.0 از 5
255
تگهای خبر: آینده , انرژی , اینترنت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نهایت علم