نهایت علم elmend
با ضایعات مرغ ؛

تولید گوشت آزمایشگاهی تسهیل می شود

تولید گوشت آزمایشگاهی تسهیل می شود

محققان سنگاپوری یک تکنولوژی جدید پردازش طیور ابداع نموده اند که دورریز مرغ و جوجه را به صفر می رساند تا از این طریق تولید گوشت آزمایشگاهی تسهیل شود.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، در مراکز معمولی پردازش طیور، خیلی از ضایعات حیواناتی مانند مرغ ها به آسانی در محل دفن زباله ریخته شده یا سوزانده می شوند. با این وجود، دو فرایند آزمایشی جدید برای پردازش پرها و استخوان ها مورد استفاده قرار گرفته که تولید گوشت آزمایشگاهی را افزایش داده و از احتیاج به ذبح مرغ برای تأمین گوشت در جهان می کاهد.
از این دو روش برای تولید دو محصول مختلف استفاده می شوند: سینی های نگهداری و ذخیره گوشت و یک محیط کشت سلولی که می تواند برای تولید گوشت آزمایشگاهی مورد استفاده واقع شود.
در یکی از این فرآیندها، پرها در آب مقطر شسته می شوند تا آلاینده های آنها از بین بروند. آنها سپس در دمای اتاق (۲۷ درجه سانتی گراد) به مدت چهار روز خشک می شوند و در ادامه توسط دستگاه خرد کن پودر می شوند. الیاف پر به دست آمده – که از پروتئین سختی به نام کراتین تشکیل شده است – سپس با یک رزین پلیمری غیراشباع شده ترکیب می شوند و مخلوط مایعی را می سازند که در چارچوب سینی با بدنه شیشه ای قابل استفاده بوده و تنها باید به مدت یک روز باقی بماند تا کاملاً خشک شود.
در آزمایش های انجام شده، سینی های پلیمری ساخته شده با این روش به اندازه سینی های ساخته شده از پلاستیک های مبتنی بر مواد پتروشیمی انعطاف پذیر هستند، ولی می توانند تقریباً دو برابر نیرو و فشار را بدون شکستگی تحمل کنند.
فرآیند دیگر شامل جدا کردن خون مرغ، استخوان، غده ها و پوست، سپس استخراج اسیدهای آمینه، ویتامین ها، گلوکز، نمک های معدنی و عامل های رشد از زائدات مرغ است. از این مواد مغذی برای تولید سرمی استفاده می شود که می تواند بعنوان محیط رشد برای کشت گوشت های آزمایشگاهی همچون مرغ مورد استفاده قرار گیرد. هم اکنون برای این منظور از سرم جنین گاوی استفاده می شود که از جنین های متولد نشده و به دست آمده از گاوهای ذبح شده به دست می آیند.
در حال حاضر آزمایش هر دو روش در یک کارخانه فرآوری طیور سنگاپور در جریان است و انتظار می رود سال آینده استفاده تجاری از این تکنولوژی در مالزی و آسیای جنوب شرقی هم آغاز شود.


منبع:

1401/04/15
14:06:00
5.0 از 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم