نهایت علم elmend

تولیدطیف سنج مرئی با قدرت تفکیک نانومتری

تولیدطیف سنج مرئی با قدرت تفکیک نانومتری

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید و عرضه طیف سنج مرئی/فرابنفش/مادون قرمز نزدیک با قدرت تفکیک نانومتری شد.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طیف سنجی نوری یک روش آنالیز طیفی است که برای اندازه گیری اجزای طیفی یک نمونه به کار برده می شود. طیف سنج ها شدت نور یک منبع را به عنوان تابعی از طول موج یا فرکانس نمایش می دهند.
این ادوات در ابتدا برای مطالعات اولیه فیزیک، نجوم و شیمی مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروزه با پیشرفت دستگاهها و آنالیز طیف سنجی، از طیف سنجی برای تشخیص ساختار عناصر آلی، دارویی و فلزات در سایر دستگاهها مانند اسپکتروفوتومتر، کوانتومتر و میکرو رامان نیز استفاده می شود. این دستگاه بصورت مدولار نیز برای تست های اسپکتروسکوپی از قبیل جذب و عبور، بازتاب و فلورسانس کاربرد آزمایشگاهی دارد.
دستگاه طیف سنج مرئی/فرابنفش/مادون قرمز تولید شده در این شرکت منابع تابش مختلف در بازه های مختلف طول موجی ماورا بنفش، مرئی، مادون قرمز داشته و طیف بازتابی از انواع مواد مایع و جامد را ارائه می دهد.
این دستگاه، نرم افزاری با کاربردی آسان داشته و ابزارهای مختلفی جهت بررسی نمونه در اختیار کاربر قرار می دهد. این دستگاه می تواند نور محیط را حذف کند و همین طور امکان پیدا کردن قله طیف های مختلف در این ابزار وجود دارد.
یکی از مزیت های این دستگاه ابعاد کوچک و وزن کم آنست که باعث شده تا این طیف سنج قابل حمل باشد. در فهرست لوازم جانبی این دستگاه، منبع نوری دوتریم هالوژن، منبع نوری هالوژن تنگستن، پروب بازتابی ۹۰ درجه و ۴۵ درجه، نمونه مرجع، کووت و هولدر کووت به همراه فیبر نوری به چشم می خورد.


1401/04/22
08:06:27
5.0 از 5
359
تگهای خبر: آنالیز , تولید , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم