نهایت علم elmend

تهدید به بمب گذاری در بعضی از دانشگاه های آمریکا

تهدید به بمب گذاری در بعضی از دانشگاه های آمریکا

نهایت علم: سایت خبری ایندیپندنت روز گذشته اعلام نمود چندین کالج در ایالت آلابامای آمریکا تهدید به بمب گذاری شده اند که این امر سبب شده تا پلیس تحقیقات گسترده خودرا در این رابطه شروع کند.به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ایندپندنت، دانشگاه آبرن، کالج منطقه ای ایالتی جفرسون و کالج منطقه ای ایالتی شلتون، همگی تهدیدهایی در خصوص بمب گذاری دریافت کرده اند.

مسئولان دانشگاه آبرن در ساعت ۱۲: ۰۶ پس از ظهر روز گذشته اعلام نمودند که پلیس درحال بررسی گزارشی در خصوص تهدید به بمب گذاری در ساختمان پرستاری است. مسؤلان این دانشگاه از افراد خواستند تا وقتی که تحقیقات در حال انجام می باشد و منطقه ایمن اعلام نشده است، از منطقه دور بمانند. همینطور به افراد اعلام گردید که هر گونه مورد و فعالیت مشکوک را به پلیس گزارش دهند.

گزارش ایمن بودن این ساختمان یک ساعت بعد و در ساعت ۱: ۳۳ بعدازظهر اعلام گردید و مقامات پلیس اعلام کردند: همه جا ایمن بوده و وضعیت اضطراری قبلی برطرف شده است. پلیس، ساختمان پرستاری را بررسی و ایمن بودن آنها را تأیید کرد. از سرگیری فعالیت عادی، بی خطر است.

کالج منطقه ای ایالتی جفرسون هم از تهدید به بمب گذاری در ساعت ۱۱: ۵۸ بامداد اطلاع داد. از همه دانشجویان و کارمندان خواسته شد که تمام ساختمان ها در پردیس جفرسون را فورا تخلیه کنند.

کالج منطقه ای ایالتی شلتون، یکی از چندین موسسه سیستم کالج منطقه ای آلاباما (ACCS) هم در ساعت ۱۱: ۱۱ بامداد اعلام نمود که به علت خطر احتمالی بمب گذاری، پردیس های این کالج تعطیل شده اند. مسؤلان کالج اعلام کردند، به علت شرایط پیشبینی نشده، هر دو پردیس کالج منطقه ای ایالتی شلتون تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند. لطفا شبکه های اجتماعی را برای بروزرسانی اخبار مربوطه دنبال کنید.

طبق دستورالعمل های ایمنی، به هر دو پردیس بلافاصله اخطار داده شد و تمامی اساتید، کارکنان و دانشجویان به سلامت تخلیه شدند. بعد از جستجو و بررسی کامل پلیس، تهدیدها نادرست تلقی شدند و هر دو پردیس کالج پاکسازی و ایمن اعلام شدند.

این کالج در بیانیه خود اعلام نمود: تحقیقات شروع شده و تمام تلاش ها برای شناسایی مسئولین تهدید امروز صورت خواهد گرفت. شرایط در پردیس ها ایمن بوده و هیچ خطری برای دانشجویان یا کارمندان وجود ندارد؛ با این وجود این دانشکده برای امروز بسته خواهد بود.

رسانه WVTM گزارش داد که گزارش های بیشتری از تهدید بمب گذاری در کالج های دیگر در آلابامای جنوبی، مانند محوطه دانشگاه ایالت والاس در دوتان، کالج منطقه ای انترپرایز آلاباما و دو پردیس کالج منطقه ای لارن بی والاس در اوپ و اندلس گزارش شده است. همه این تهدیدها هم برطرف شده است.

سیستم کالج جامعه آلاباما در اطلاعیه ای اظهار داشت: مقامات در کالج های محلی آلاباما درحال همکاری نزدیک با مجریان قانون در سطح ایالتی و در جامعه هستند تا از ایمنی همه ساکنان در سرتاسر تأسیسات ما بعد از تهدیدات ادعایی بمب گذاری در چندین دانشگاه و کالج اطمینان حاصل کنند.

با وجود تهدیدهای مختلف بمب گذاری، هم اکنون هیچ تهدیدی برای هیچ نهادی معتبر تلقی نشده است. کالج منطقه ای ایالتی شلتون در اینباره در صفحه خود در فیس بوک نوشت: هیچ تهدیدی برای هیچ نهادی هم اکنون معتبر تلقی نشده است. سیستم کالج جامعه آلاباما هم به دنبال این اتفاقات در صفحه فیسبوک خود اعلام نمود که این تهدیدها، کاذب تلقی می شوند.

باوجود نامعتبر خوانده شدن تهدیدها، بعضی از ساختمان ها طبق پروتکلهای امنیتی تخلیه شده و دسترسی به بعضی از پردیس ها محدود شده است. سیستم کالج منطقه ای آلاباما در اطلاعیه ای اعلام نمود که دانشجویان، اساتید و کارکنان نباید تا اطلاع ثانوی از هیچ یک از امکانات کالج ها بازدید کنند.

منبع:

1401/05/07
11:24:12
5.0 از 5
370
تگهای خبر: آمریكا , تحقیقات , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نهایت علم