نهایت علم elmend

افتتاح چند طرح فن آورانه در دانشگاه یزد با حضور معاون رئیس جمهور

افتتاح چند طرح فن آورانه در دانشگاه یزد با حضور معاون رئیس جمهور

به گزارش نهایت علم، یزد معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دانشگاه یزد چند طرح فناورانه را مورد بهره برداری و بازدید قرار داد.


«سورنا ستاری» امروز سه شنبه در ابتدای حضور در دانشگاه یزد، ساختمان خدمات فناوری این دانشگاه را افتتاح نمود.
این ساختمان دارای زیربنای ۵۲۷ مترمربع و در سه طبقه با اعتبار حدود ۲۳ میلیارد تومان از محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دو بخش فضای کار اشتراکی و آمفی تئاتر مورد بهره برداری قرار گرفت.
این مجموعه از استارتاپ استودیو هم بهره مند شده تا از راه هم افزایی با استارت آپهای دیگر، به فعالیت آنها سرعت ببخشد.
ستاری در ادامه مرکز شماره سه نوآوری و فناوری دانشگاه یزد را افتتاح نمود. این ساختمان با زیربنای دو هزار و ۲۰۰ مترمربع در ۶.۵ طبقه بوجود آمده و از شروع فعالیت در سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ اعتبارری معادل ۵۰ میلیاردریال از محل معاونت علمی ریاست جمهوری به آن اختصاص یافته و در این مجموعه ۲۱ شرکت مستقر است.
معاون علمی ریاست جمهوری در ادامه ضمن بازدید از مرکز نوآوری فناوری شماره دو دانشگاه، واحد تولید استارتر لبنی به مساحت ۱۰۰ مترمربع را مورد بهره برداری قرار داد. این واحد با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردریال توسط شرکت آغازگران سبز رایکا ایساتیس بوجود آمده است.
ستاری در ادامه نخستین پردیس علم و فناوری کشور در دانشگاه یزد را در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار کلنگ زنی کرد. مقرر است واحدهای تحقیقاتی شرکتهای تولیدی استان که به طور عمده در عرصه تولید سبز فعالیت دارند، در این پردیس مستقر شوند.
پیش بینی می شود جهت راه اندازی فاز اول این پردیس مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از محل کمک های معاونت علمی ریاست جمهوری، استانداری یزد و صنایع بزرگ استان تامین گردد.
منبع:

1401/05/25
20:28:37
5.0 از 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نهایت علم