نهایت علم elmend

۸ مرکز پیش بالینی در دانشگاه های علوم پزشکی

۸ مرکز پیش بالینی در دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش نهایت علم، رئیس لابراتوار پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ثبت ۹۱۴ پروژه تحقیقاتی در این لابراتوار اطلاع داد و اظهار داشت: کلیه دستگاههای موجود در این لابراتوار ساخت داخل است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، "دکتر محمدرضا آی" در افتتاحیه پنجمین سمپوزیوم بین المللی کاربرد تصویربرداری در تحقیقات پیش بالینی که به صورت آنلاین برگزار شد، با اشاره به اینکه لابراتوار پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۶ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی گردید، اضافه کرد: تمام دستگاههای موجود در این لابراتوار ساخت شرکتهای دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی تهران و تنها مرکزی در دانشگاه است که مجوز از سازمان انرژی اتمی دارد، یعنی ما از تمام مواد رادیو اکتیو می توانیم برای کارهای تحقیقاتی و آموزشی استفاده نماییم.
وی با تکیه بر این که در چهار سال قبل حدود ۹۱۴ پروژه در این مرکز ثبت شده است، تصریح کرد: این در شرایطی است که این پروژه ها پیش از راه اندازی این مرکز یا انجام نمی شد و یا به سختی در بیمارستان ها صورت می گرفت و با راه انداری این آزمایشگاه، رشد اجرای پروژه های تحقیقاتی در لابراتوار پیش بالینی روند صعودی داشته است.
"آی"، با تکیه بر این که در دوران کرونا حدود ۶ هزار اسکن در این مرکز انجام شد، اظهار نمود: ۵۶۰۰ ساعت در این زمان با دستگاه ها خدمات عرضه شده است و به صورت کلی از زمان راه اندازی، در این مرکز به ۱۰ هزار نفر و ۴۰ هزار نفر ساعت آموزش داده شد که معادل ۲۰۶ کارگاه در سطوح مقدماتی تا فوق پیشرفته می شود.
رئیس لابراتوار پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزاری دوره های آموزشی را از دیگر خصوصیت های این لابراتوار نام برد و اظهار داشت: این دوره ها برای بستر سازی پژوهشی و آشنایی با دستگاههای موجود برگزار می گردد تا پژوهشگران بتوانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند.
"آی" با اشاره به اینکه هم اکنون ۸ مرکز پیش بالینی در دانشگاه های بزرگ (کرمانشاه، تبریز، مشهد، کرمان، شیراز، اصفهان، بوشهر و..) با محوریت دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال راه اندازی است اظهار داشت: این مراکز تمام مشاوره های خویش را از این لابراتوار دریافت می کنند و تجربه های ما به آنها بسیار کمک می نماید.1401/05/26
21:09:17
5.0 از 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نهایت علم