نهایت علم elmend

شروع به کار انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل

شروع به کار انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل

نهایت علم: روش های علمی و مبتنی بر شواهد طب های سنتی و مکمل، توانمندسازی پژوهشی مخاطبین، بسترسازی بمنظور ارتقاء سیستم بهداشتی- درمانی و افزایش آگاهی کادر درمانی و سایر رشته های زیر مجموعه وزارت بهداشت نسبت به پتانسیل های موجود در انواع طب های سنتی و مکمل از اهداف انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل است.به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل زیر نظر مرکز پژوهش های دانشجویی و معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تیرماه ۱۴۰۱ تأسیس شده است.

این انجمن با هدف توسعه طب سنتی ایرانی و طب های مکمل تشکیل شده است. رشد و توانمندسازی نیروی انسانی و بهره گیری از نیروی فکری، علمی و اراده اعضا بمنظور رشد فردی تک تک اعضا و مخاطبین از اهداف اصلی این انجمن است.

هیأت مؤسس انجمن، هفت نفر از دانشجویان رشته های طب ایرانی، داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که هسته اولیه انجمن را تأسیس کرده اند. این اعضا شامل دکتر محمدصادق عادل مهربان، دکتر شبنم خاتمی، دکتر نرگس لاوری، دکتر نیوشا اسماعیل زاده، دکتر حامد آهن سازان، دکتر محمدحسین عباسی و دکتر ریحانه علی پور هستند.

اعضای انجمن بمنظور ارائه گزارشی از تأسیس و کارهای انجمن، گفتگویی مجازی با مسئولین دانشکده طب ایرانی داشتند.

در این جلسه، دکتر روجا رحیمی، رییس دانشکده و دکتر مهرداد کریمی، معاون پژوهشی دانشکده طب ایرانی بعد از ابراز خرسندی از تشکیل این انجمن و بیان ضرورت وجود آن، حمایت همه جانبه خود از انجمن را اعلام نمودند. همین طور دکتر محمد صادق عادل مهربان، دبیر انجمن به شرح اهداف، حیطه فعالیت و برنامه های انجمن پرداخت.

با توجه به بستر دانشگاهی انجمن، معرفی روش های علمی و مبتنی بر شواهد طب های سنتی و مکمل، توانمندسازی پژوهشی مخاطبین، بسترسازی بمنظور ارتقاء سیستم بهداشتی- درمانی و افزایش آگاهی کادر درمانی و سایر رشته های زیر مجموعه وزارت بهداشت نسبت به پتانسیل های موجود در انواع طب های سنتی و مکمل از اهداف این انجمن است.

جذب دانشجویان مشتاق این حوزه (طب سنتی ایرانی و طب مکمل)، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی بمنظور آشنایی رشته های در رابطه با این حوزه، برگزاری دوره های آموزشی عمومی برای رشته های غیر مرتبط و عموم مردم، برگزاری سمینار، جشنواره و کنگره های علمی دراین زمینه، همکاری با سایر دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی در امتداد پیشبرد طرح های پژوهشی مرتبط، تشکیل کارگروه های تخصصی با هدف تدوین مقالات، کتب و گزارش های علمی، آشناسازی دانشجویان علاقمند با تولید محصولات و ارتباط با صنعت، همکاری با مؤسسات و شرکت های رسانه ای بمنظور تولید محصولات رسانه ای در این عرصه، و همکاری با شرکت های تجاری و صنعتی (صنایع غذایی، گردشگری و... )، حیطه کارهای انجمن را تشکیل می دهد.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضوگیری با بیان عمومی از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان، پزشکان و علاقه مندان در امتداد تکمیل کادر علمی و اجرائی انجمن در حال انجام می باشد.

منبع:

1401/06/06
08:22:11
5.0 از 5
321
تگهای خبر: تحقیقات , تخصصی , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم