نهایت علم elmend
در گزارش نهایت علم عنوان شد؛

روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی تسهیل می شود

روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی تسهیل می شود

به گزارش نهایت علم، رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیل روند ارزیابی شرکتهای دانش بنیان حوزه کشاورزی اطلاع داد.دکتر رضا اسدی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: درصدد هستیم علاوه بر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در وزارت کشاورزی هم مسیر ارزیابی شرکتهای دانش بنیان حوزه کشاورزی را تسهیل نماییم.
وی با اشاره به اینکه بنا داریم روند ارزیابی این شرکتها در معاونت علمی از دوماه به یک ماه تقلیل دهیم، اظهار داشت: از طرفی لازم است که در وزارت کشاورزی این مسیر هم کوتاه تر شود چونکه برخی محصولات در این عرصه هستند که گاها شاید روند ارزیابی محصولشان دوسال زمان ببرد.
رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: پیشنهاد ما به وزارت کشاورزی این بوده که بعنوان مثال این روند به ۶ ماه تقلیل یابد.
وی ضمن اشاره به برخی محصولات که در حوزه کشاورزی با مشکلات این چنینی و روند ارزیابی طولانی مواجه می شوند، تصریح کرد: تولید کود، سموم، خوراک دام، آفت کش ها، بذر، نهال و... همچون محصولاتی هستند که مراجعات زیادی برای دریافت تاییدیه و تولید دارند بنابراین لازم است که روند تسهیل شان سریعتر شود.
به گفته رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از انجایی که یکی از موانع زیاد شدن شرکتهای دانش بنیان همین روند طولانی ثبت محصول است ازاین رو هر چه این روند تسهیل تر شود بهتر است.
اسدی فرد با اشاره به اینکه متوسط برداشت گندم در کشور ۴ تن در هکتار است، افزود: یکی از شرکتها که در حوزه افزایش میزان برداشت گندم فعالیت می کند توانسته این میزان را به ۱۰ تن در هکتار برساند؛ اما این شرکت طی ۷ سال در فرآیند ثبت بذر اقدام نموده و اخیرا درحال ثبت است.
رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: از آنجاییکه مانع اصلی توسعه شرکتهای دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان کشاورزی همین مساله روند کند ثبت محصول است بنابراین مقرر است این ارزیابی ها کوتاه تر شود.


منبع:

1401/06/27
11:21:07
5.0 / 5
98
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نهایت علم