نهایت علم elmend
مدیر گروه خودرویی معاونت علمی :

حمایت معاونت علمی از انعقاد قراردادهای حوزه صنعت خودرو

حمایت معاونت علمی از انعقاد قراردادهای حوزه صنعت خودرو

به گزارش نهایت علم، مدیر گروه خودرویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در رویداد فناورانه خودرو های آینده از شرکت های دانش بنیان در امتداد انعقاد تفاهم نامه یا قرارداد به میزان یک سوم حمایت می نماییم.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، دکتر سیدشهریار زینی مدیر گروه خودرویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در نشست رویداد فناورانه خودرو های آینده که در محل ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی برگزار شد، اظهار داشت: پیشرفت در دنیا منتظر افراد و اشخاص نمی ماند. همانطور که این اتفاق در صنعت خودرو درحال رخ دادن است.
وی با اعلان اینکه یکی از پیشرفت های دنیا خودرو های برقی و اتوبوس های برقی هستند، اظهار داشت: شاید بتوان اینطور پیش بینی نمود که ۱۰ تا ۲۰ سال دیگر در اتحادیه اروپا درصد کمی از خودرو های احتراقی استفاده گردد و بیش از خودرو های برقی و هیبریدی بهره می برند.
به گفته زینی، حالا چین بزرگترین مهد اتوبوس های برقی است و روند شتابانی در توسعه این اتوبوس ها دارد.
وی با اعلان اینکه ایستگاه های شارژ خودرو های برقی نشان از صاحب فناوری بودن کشورهاست، اظهار داشت: همه کشورها به سمت استفاده از خودرو های برقی سوق داده شده اند و قوانین حمایتی قوی دراین زمینه مدنظر دارند.
زینی اضافه کرد: تعدادی از کشورها جریمه های سنگینی را در امتداد استفاده از سوخت در نظر گرفته اند و در مقابل امتیازات خوبی در امتداد استفاده از خودرو های برقی اختصاص داده اند.
وی با اعلان اینکه معاونت علمی و فناوری طی جلساتی که با گروههای خودروسازی و اپراتورهای تلفن همراه داشته در نظر دارد موضوع خودرو های برقی و استفاده از اتصالات در خودروسازی را توسعه دهد، اظهار داشت: در این جهت مقرر است رویداد فناورانه خودرو های آینده را به مدت دو روز برگزار نماییم و در آن دستاوردهای فناورانه در صنعت خودرو توسط شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.
مدیر گروه خودرویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: در این رویداد ۳۰ شرکت دانش بنیان دستاوردهای خود در صنعت خودرو را به نمایش می گذارند.
وی با اعلان اینکه مراکز مختلف صنعتی، گروههای قطعه سازی، صنایع خودروسازی در این رویداد حضور دارند، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی هایی که شده نشست های مختلفی در امتداد ارائه نیازهای فناورانه و معرفی محصولات دانش بنیان به گروههای خودروسازی انجام می گیرد.
وی افزود: امیدوار هستیم که طی این برنامه تفاهم نامه ها و قراردادهایی منعقد شود تا صنعت خودروسازی رنگ و بویی فناورانه به خود بگیرد؛ در صدد هستیم یک سوم هزینه های تفاهم نامه و قراردادهای منعقد شده در این رویداد را مورد حمایت قرار دهیم.
مدیر گروه خودرویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه رونمایی از یک خودرو در این رویداد اظهار داشت: بناست با حضور مسئولان گروه خودروسازی و یک اپراتور تلفن همراه خودروی متصل رونمایی شود.
وی با اعلان اینکه در این خودرو ۷ فناوری ایرانی به کار گرفته شده است، اظهار داشت: ۶۷ درصد وزن فناوری این خودرو تولید داخل بوده که توسط شرکت های دانش بنیان به سرانجام رسیده است.
زینی با تأکید بر این که این فناوری به عنوان یک آپشن برای خودرو ها شمرده می شود، اظهار داشت: طبق رایزنی ها مقرر است در صورت اعمال این آپشن میزان کمی افزایش قیمت در خودرو ایجاد شود.
وی با اعلان اینکه ظرفیت های خودروسازی در کشور بالاست، اظهار داشت: بنا داریم که از این توانمندی های دانش بنیان ها در قالب این رویداد بهره ببریم.

1401/07/20
16:11:21
5.0 از 5
229
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
نهایت علم