نهایت علم elmend

رونمایی از مشعل های هوشمند صنعتی مادولار ایران ساخت

رونمایی از مشعل های هوشمند صنعتی مادولار ایران ساخت

به گزارش نهایت علم، سرپرست معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری با همراهی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، از مشعل هوشمند ایران ساخت رونمایی نمود.به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، به نقل از معاونت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر روح الله دهقانی، سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سومین گردهمایی و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی، بازار را بزرگ ترین نیاز تحول در نظام ملی نوآوری کشور و ارتقای اقتصاد دانش بنیان دانست و اضافه کرد: باید توجه داشت که بزرگ ترین نیاز امروز نه فقط شرکت های دانش بنیان، بلکه اقتصاد دانش بنیان، استفاده از بازارهای بالقوه موجود و کمک به پیوند خلاقیت، نوآوری و فناوری این شرکتها به صنعت و بازار است.

وی با اشاره به اینکه لازم است تا تمامی بخش های اثرگذار، راه را برای حرکت فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری هموار کنند، افزود: بودجه معاونت علمی و فناوری صرفاٌ یک کلید است تا دری را به سمت زیست بوم فناوری و نوآوری کشور بگشاید، می بایست راه را برای بزرگ ترین سرمایه استان که جوانان خلاق و دانش آموخته هستند و می توانند تحول بیافریند، هموار ساخت.

دهقانی فیروزآبادی، با تأکید بر اینکه نظام نوآوری تحول آفرین در کشور از بازار شروع می شود و به بلوغ می رسد، افزود: باید نظام نوآوری، چرخشی تحولی داشته باشد و مسیر خودرا از بازار شروع کند.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آستان قدس رضوی را یک سرمایه ملی، اسلامی و معنوی دانست و اظهار داشت: حمایت آستان قدس رضوی از شرکت های دانش بنیان، اقدامی نمادین و تحول ساز است و اگر بتوانیم فرهنگ سرمایه گذاری موقوفات را در بخش دانش بنیان ترویج نماییم شاهد تحولی جدی در رونق اقتصاد دانش بنیان خواهیم بود.

شکل گیری قرارگاه اقتصاد دانش بنیان در استان خراسان رضوی

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در قالب قرارگاه دانش بنیان تلاش شده با رویکرد نیاز محور و حل مساله، ضمن پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، مسایل استان و کشور به کمک این شرکتها حل شود، افزود: وظیفه این قرارگاه، هماهنگ سازی و هم افزایی، تمرکز بر توانمندی های تخصصی است تا بتوانیم همه امکانات، ظرفیت ها و توانمندی های موجود را احصا کرده و مسایل به کمک این توانمندی ها حل شود.

وی سرمایه انسانی خلاق و ظرفیت های مادی بخش خصوصی را از توانمندی های استان خراسان رضوی دانست و اظهار داشت: این قرارگاه، با هماهنگ سازی بین این سرمایه ها با صنایع و بخش های فعال موجود می کوشد مشکلات و مسایل، ابتدا کشف و ارائه و سپس به کمک شرکت های فعال در آن حوزه خاص حل شوند.

حل مسائل کلان کشور با استقرار اقتصاد دانش بنیان

مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز با اشاره به پشتیبانی از رونق اقتصاد دانش بنیان برای حل مسایل کلان کشور افزود: خیلی از گره های صنایع معادن و پتروشیمی و سایر حوزه ها توسط اندیشمندان، متخصصان و فعالان دانش بنیان استان خراسان رضوی حل می شود. اگر مانند خیلی از دغدغه هایی که در این کشور وجود دارد عرصه دانش بنیان نیز فقط لغلغه زبان باشد، مشکلات موجود به قوت خود باقی خواهند ماند و باید گامی اساسی در راه پشتیبانی از این اقتصاد پیموده شود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، نقش آفرینی اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یک عرصه تحول آفرین و رها کننده اقتصاد کشور از مشکلات، برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه در دولت مردمی سیزدهم، نگاه جدیدی به اقتصاد دانش بنیان انجام شده و استان خراسان رضوی آماده تحول آفرینی در این حوزه است. امسال فعالان دانش بنیان استان، عزم خودرا جزم کرده اند تا اتفاق مبارکی رخ دهد. این فعالان آماده هستند تا چالش های کشور از هر نقطه ای را حل مساله کنند.

رونمایی از مشعل هوشمند ایران ساخت

با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از مشعل های صنعتی مادولار ایران ساخت رونمایی گردید. این مشعل های هوشمند، ضمن کنترل خودکار نسبت سوخت و هوا از قابلیت هایی چون بهینه سازی مصرف سوخت تا ۳۰ درصد و کنترل مشعل تا ۵ بخش مستقل برخوردار می باشند.

این محصول ایران ساخت توسط شرکت دانش بنیان ایمن انرژی پروسه و با حمایت شرکت صنایع پیشرفته رضوی تولید شده و به بهره برداری رسیده است محصولی که در بهینه سازی مصرف انرژی کاربردهای گسترده ای داشته و نیاز کشور به واردات نمونه های خارجی را برطرف ساخت است.

در این رویداد نمایشگاهی با حضور ۳۰ شرکت دانش بنیان توانمند مستقر در استان خراسان رضوی انجام شد که از این تعداد ۱۰ شرکت توسط آستان قدس رضوی مورد حمایت قرار گرفته اند.منبع:

1401/07/22
13:20:45
5.0 از 5
193
تگهای خبر: انرژی , تخصصی , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
نهایت علم