نهایت علم elmend

زخم پوش هوشمند نانویی به کمک درمان زخم های عمیق آمد

زخم پوش هوشمند نانویی به کمک درمان زخم های عمیق آمد

به گزارش نهایت علم، محققان یکی از شرکتهای فناور در حالی زخم پوش های نانویی با قابلیت درمان زخم های عمیق را تولید کردند که این محصول حوزه سلامت در انحصار یکی از شرکتهای امریکایی بوده است.


طهورا ابراهیمی، محقق بخش تحقیق و توسعه یکی از شرکتهای فناور در گفتگو با ایسنا، زخم پوش های نانویی را از دستاوردهای این شرکت ذکر کرد و اظهار داشت: این زخم پوش در ابعاد ۵۰ نانومتر ساخته شده که برای زخم هایی با اشکال متفاوت و یا زخم های دارای عمق که نمی توان به زخم پوش های عادی آنها را پوشش داد، استفاده می شود.
وی افزود: این زخم پوش نوعی پودر است که توسط پزشک بر روی زخم ریخته می شود. این پودر زمانی که مرطوب می شود، به هم می چسبد و تشکیل یک فیلم را می دهد و سپس زخم بانداژ خواهد شد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه این زخم پوش در مدت یک ماه بر روی زخم باقی می ماند، اظهار نمود: انحصار تولید این نوع زخم پوش ها در اختیار یک شرکت آمریکایی بود و به علت تحریم ها، این محصول به کشور وارد نمی گردد.
محقق بخش تحقیق و توسعه این شرکت فناور، پودر بندآورنده خون را از دیگر محصولات دانش محور این شرکت دانست و اظهار داشت: پودر بند آورنده خون بر پایه سلولز اکساید و کیتوسان عمل می کند و مهم ترین خصوصیت این محصول عمل انعقاد سریع خون است.
وی با اشاره به اینکه این محصول برای بیمارانی که دارای مشکلات انعقادی هستند مانند بیماران مبتلا به هموفیلی کاربرد دارد، تصریح کرد: این محصول در کمتر از یک دقیقه می تواند لخته زایی را ایجاد کند؛ ازاین رو این بندآورنده در فوریت های پزشکی، تصادفات و حتی در جعبه کمک های اولیه کوهنوردان قابل استفاده می باشد.
ابراهیمی ضمن اشاره به تولید تامپون های دندانی و بینی، توضیح داد: این تامپون برای بند آوردن خون پس از کشیدن دندان و یا در جراحی های دندان قابل استفاده است؛ چون که این محصول در مدت ۴۰ ثانیه قادر به قطع خونریزی است.
به قول این محقق، این تامپون بر پایه سلولز اکساید و افزودنی های نانویی ساخته شده است.



1401/08/05
13:42:06
5.0 از 5
183
تگهای خبر: آمریكا , توسعه , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نهایت علم