نهایت علم elmend
در حاشیه نمایشگاه گیاهان دارویی محقق شد

تعامل طرف ونزوئلایی با شرکت های دانش بنیان در زمینه گیاهان دارویی

تعامل طرف ونزوئلایی با شرکت های دانش بنیان در زمینه گیاهان دارویی

نهایت علم: در حاشیه ششمین نمایشگاه گیاهان دارویی طرف ونزوئلایی با شرکت های دانش بنیان و معاون علمی ریاست جمهوری درباب توسعه تعاملات حوزه گیاهان دارویی مذاکره کردند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، نشست فرصت های سرمایه گذاری در زمینه گیاهان دارویی در ونزوئلا با حضور آلبرتو کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا و کارولینا اسر معاون علم و فناوری رییس جمهور ونزوئلا به همراه شرکت های ایرانی در پاویون بین المللی نمایشگاه گیاهان دارویی انجام شد.
در این جلسه البرتو کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات فناوری ونزوئلا درباره ی فرصت های سرمایه گذاری در زمینه گیاهان دارویی این کشور اظهار داشت: ونزوئلا به جهت قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی خاص و اتصال جنوب این کشور به بخش شمالی آمازون از گونه های مختلف گیاهی زیادی برخوردارست.
وی افزود: بدین جهت می توان با صراحت اظهار داشت که امکان انجام خیلی از تحقیقات علمی در زمینه گیاهان دارویی در ونزوئلا وجود دارد.
به گفته ی ایشان، هم اکنون خیلی از تحقیقات در زمینه گیاهان دارویی توسط موسسه علم و تحقیقات فناوری ونزوئلا به انجام می رسد اما آنطور که باید دراین زمینه کار نکردیم؛ به همین جهت باتوجه به این شرایط اقلیمی، فرصت خوبی برای شرکت های ایرانی برقرار است.
کوئینترو اضافه کرد: دانش بنیان های ایرانی می توانند از این فضا بهره ببرند و محصولات خودرا در ونزوئلا کشت بدهند.
وی اشاره کرد: پس برای این منظور می توانیم در این خصوص با دانش بنیان های ایرانی به توافقاتی برسیم.
در آخر این جلسه شرکت های دانش بنیان ایرانی مذاکراتی جهت همکاری با ونزوئلا داشتند و تعاملات فناورانه و گفتگو بین شرکتهای دانش بنیان ایرانی و طرف ونزوئلایی صورت گرفت.
حضور هیات ونزوئلایی در این دوره از نمایشگاه، از جانب دولت این کشور بوده و امکان تبدیل شدن توافقات به قرارداد بسیار زیاد است.
ششمین دوره از نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور ۲۴۰ شرکت دانش بنیان تا فردا در محل مصلی تهران درحال برگزاری است.
بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.
منبع:

1401/08/13
15:02:36
5.0 از 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
نهایت علم