نهایت علم elmend

كوه های آلپ از منظر ایستگاه فضایی بین المللی

كوه های آلپ از منظر ایستگاه فضایی بین المللی

نهایت علم: بتازگی ˮآژانس فضایی اروپاˮ در حساب كاربری خود در اینستاگرام تصویر زیبایی از كوه های آلپ از منظر فضا منتشر نموده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، "لوكا پارمیتانو"(Luca Parmitano) فضانورد ایتالیایی آژانس فضایی اروپا بتازگی و بعد از پیاده روی فضایی چند روز گذشته تصویر زیبایی از كوه های آلپ از ایستگاه فضایی بین المللی و از فاصله ۴۰۰ كیلومتری از سطح دریا به ثبت رسانده است. رشته كوه های آلپ رشته كوهی در مركز اروپاست كه در بخش هایی از كشورهای ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، سوئیس، اسلوونی و لیختن اشتاین قرار گرفته است.


پارمیتانو بعد از انتشار این تصویر زیبا نوشت: رشته كوه های آلپ همانطور كه به سمت شرق حركت می نماییم قابل مشاهده می باشد.
۲۲ نوامبر "اندرو مورگان"(astrodrewmorgan) و "لوكا پارمیتانو"(Luca Parmitano) برای بار دوم از ایستگاه فضایی بین المللی خارج شدند تا كار تعمیر ردیاب ذرات به نام "طیف سنج مغناطیسی آلفا"(Alpha Magnetic Spectrometer) را بار دیگر از سر بگیرند.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این دو فضانورد پیش تر در تاریخ ۱۵ نوامبر نیز برای اولین بار برای تعمیر ردیاب ذرات كیهانی از این ایستگاه خارج شده بودند. حالا مقرر است این دو فضانورد برای بار سوم فردا ۲ دسامبر نیز از ایستگاه فضایی بین المللی بیرون بروند تا كار تعمیر ردیاب پرتو كیهانی" AMS-۰۲ "را انجام دهند. این پیاده روی فضایی ۲ دسامبر در ساعت ۱۱: ۵۰ به وقت ساعت جهانی (۳: ۲۰ به وقت تهران) شروع می شود و انتظار می رود حدود هفت ساعت و نیم طول بكشد.
منبع:

1398/09/11
22:52:24
5.0 از 5
4082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نهایت علم