نهایت علم elmend

وبینار استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری قوز قرنیه

وبینار استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری قوز قرنیه

نهایت علم: وبینار ˮاستفاده از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری قوز قرنیهˮ به همت دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی انجام می شود.به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، قوز قرنیه (Keratoconus) اصطلاحی است که برای اولین بار بار در سال ۱۸۵۴ عنوان شد. قوز قرنیه از واژه های یونانی Kerato به مدلول قرنیه و Konos به مدلول مخروط، گرفته شده است. در متداول ترین حالت، به نازک شدگی اولیه قرنیه، قوز قرنیه گفته می شود.

نازک شدگی اولیه قرنیه به مفهوم دژنراسیون دو طرفه و نامتقارن قرنیه است که به تدریج سبب نازکی موضعی قرنیه و در نهایت بیرون زدگی قرنیه نازک می شود. در نهایت سبب نزدیک بینی شدید شده و کیفیت دید را تحت تاثیر قرار می دهد. قوز قرنیه بطور معمول در دهه دوم زندگی و سن بلوغ شروع می شود. عوامل قوز قرنیه شامل ژنتیک و عوامل بیوشیمیایی است.

استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری قوز قرنیه

هوش مصنوعی (Artificial intelligence) در سالهای اخیر، به حوزه پزشکی وارد شده و توانسته در تشخیص و درمان خیلی از بیماریها به پزشکان کمک نماید.

وبینار "استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری قوز قرنیه" روز دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ از ساعت ۱۵.۳۰ تا ۱۷ توسط دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی انجام خواهد شد. دکتر حمیدرضا تقی راد، عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، سخنران این وبینار است.

علاقمندان جهت شرکت در وبینار "استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص بیماری قوز قرنیه" به آدرس https: //meet.kntu.ac.ir/b/zar-jrb-p50 مراجعه کنند.منبع:

1401/09/04
13:34:01
5.0 از 5
244
تگهای خبر: دانش , شركت , علم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نهایت علم