نهایت علم elmend
در گفت وگو با نهایت علم اعلام شد

رشد 5 برابری درآمد شرکت های دانش بنیان

رشد 5 برابری درآمد شرکت های دانش بنیان

به گزارش نهایت علم، مدیر کارگزار اعتبارسنجی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: طی سالهای اخیر به صورت میانگین سالانه هزار شرکت به جمع دانش بنیان ها اضافه شده اند. علاوه بر این، درآمد شرکتهای دانش بنیان از سال ۹۶ از حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان به ۱۹۸ میلیارد تومان رسیده است که این امر به معنای رشد ۵ برابری درآمد شرکتهای دانش بنیان است.


مصطفی عرب، کارشناس ارشد زیست بوم دانش بنیان در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: علیرغم وجود اطلاعات کلان، تصمیم سازی ها و سیاست گذاری ها در کشور عمدتا در چارچوب شورایی و نظام خبرگانی صورت می گیرد و تهیه گزارش های تحلیلی در حوزه دانش بنیان ها می تواند به تصمیم گیری سیاستگذاران این حوزه و تبیین جایگاه اقتصاد دانش بنیان نزد نخبگان و فعالان این حوزه در کشور کمک بسزایی کند.
وی افزود: بر همین اساس، نسبت به ایجاد نظام اطلاعاتی جامعی اقدام کردیم و در این خصوص از سال ۹۷ تهیه گزارش های در ارتباط با شرکتهای دانش بنیان را در دستور کار قرار دادیم و در آن به تحلیل زیست بوم شرکت دانش بنیان پرداختیم.
مدیر کارگزار اعتبارسنجی صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به بعضی از محتوای گزارش های تهیه شده، اظهار داشت: بر مبنای اطلاعات به دست آمده زیست بوم فناوری کشور از سال ۹۰ به صورت پر شتابی توسعه داده شده است، بعنوان نمونه نیمی از شرکتهای دانش بنیان پس از سال ۱۳۹۲ تاسیس شده اند و در سالهای اخیر تعداد شرکتهای دانش بنیان از حدود یک هزار و ۵۰۰ مورد به حدود ۷ هزار و ۵۰۰ شرکت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر به صورت متوسط هزار شرکت به جمع دانش بنیان ها اضافه شده اند، تصریح کرد: درآمد شرکتهای دانش بنیان هم از سال ۹۶ از حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان به ۱۹۸ میلیارد تومان رسیده است که این امر به معنای رشد ۵ برابری درآمد شرکتهای دانش بنیان است.
عرب با اشاره به اینکه ۲۲ درصد از اعضای هیئت مدیره و ۱۲ درصد از مدیران عامل شرکتهای دانش بنیان را زنان می سازند، افزود: بر مبنای آمارها در انتهای سال ۱۴۰۰ حدود ۲۷۵ هزار نفر در شرکتهای دانش بنیان فعالیت داشتند و این آمار نسبت به ابتدای سال ۹۹ رشد ۲۰ درصدی داشته است.
به نقل از ایشان، این امر نشان داده است تعداد قابل توجهی از فعالان و نخبگان در بدنه شرکتهای دانش بنیان فعالیت می نمایند.
منبع:

1401/09/19
15:32:23
5.0 از 5
249
تگهای خبر: توسعه , دانش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نهایت علم