نهایت علم elmend

ساخت یك كیبورد موسیقی برای شناخت هوش مصنوعی!

ساخت یك كیبورد موسیقی برای شناخت هوش مصنوعی!

به گزارش نهایت علم شركت ˮآمازونˮ یك كیبورد موسیقی برای كمك به توسعه دهندگان در شناخت هوش مصنوعی ساخته است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، آمازون اخیرا دستگاهی معروف به "AWS DeepComposer" را معرفی كرده است كه ادعا می كند نخستین كیبورد موسیقی دارای فناوری یادگیری ماشین در جهان است.
این شركت توسعه دهندگان را به استفاده از این كیبورد ۳۲ كلیدی دو اكتاو بعنوان ابزاری برای آزمایش مهارت های یادگیری ماشین دعوت كرده است. آنها می توانند از این ساز برای تنظیم یك ملودی استفاده كنند و سپس با كمك ابزار DeepComposer آمازون، آهنگ های جدید ایجاد كنند.
آمازون در زمان معرفی این ساز دارای الگوریتم های از پیش آموزش دیده ای خواهد بود كه با اضافه كردن عناصر موسیقی اطراف می تواند ملودی هایی در سبك های راك، پاپ، جاز و آهنگ های كلاسیك بسازد.
برای مثال، آمازون نشان داد كه این ساز با استفاده از هوش مصنوعی با اضافه كردن صدای درامز، دو گیتار الكتریكی و یك گیتار باس به یكی از آهنگ های بتهوون توانست یك نسخه راك از آن بسازد.
آمازون می گوید همینطور می توان ژانرهای دلخواه را با آموزش هوش مصنوعی این ساز ایجاد كرد و بعد از اتمام كار، حتی می توان آهنگ جدید بوجود آمده توسط هوش مصنوعی را مستقیماً به نرم افزار SoundCloud منتقل كرد.
این نخستین ابزار آمازون با هدف كمك به توسعه دهندگان در شناخت یادگیری ماشین نیست. این شركت از سال ۲۰۱۷ هر ساله دستگاه جدیدی را معرفی می كند كه مربوط به كارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است.
آمازون در سال ۲۰۱۷ دوربینی معروف به "DeepLens" كه یك دوربین ۲۴۹ دلاری بود، معرفی نمود. سال قبل هم یك مسابقه اتومبیلرانی در مقیاس یك هجدهم با قیمت ۳۹۹ دلار معروف به "DeepRacer" معرفی نمود.
این كیبورد موسیقی ۹۹ دلار قیمت دارد و این قیمت، آنرا تبدیل به مقرون به صرفه ترین ابزار یادگیری ماشین آمازون می كند.
توسعه دهندگان همینطور می توانند از خرید نسخه فیزیكی این كیبورد صرف نظر كنند و در عوض از نسخه مجازی آن استفاده كنند.
در هر حال این كیبورد یكی از مقرون به صرفه ترین راه هایی است كه آمازون برای توسعه دهندگان بوجود آورده است تا بتوانند به توسعه مهارت یادگیری ماشین دسترسی پیدا كنند.
منبع:

1398/09/12
22:08:26
5.0 از 5
4190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نهایت علم