نهایت علم elmend

تسهیلات ویژه برای تجاری سازی طرح ها و محصولات شناختی

تسهیلات ویژه برای تجاری سازی طرح ها و محصولات شناختی

به گزارش نهایت علم، به منظور تجاری سازی محصولات و فناوری های شناختی و کمک به امر توسعه بازار کسب و کار در این عرصه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در قالب سیاست های راهبردی خود از شرکتهای فناور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی حمایت می کند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، در جهت تحقق این اهداف، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب و کار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در این برنامه حمایتی تلاش می کند تا شرکتهای خلاق و فناور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی بتوانند با توسعه فعالیتهای خود محصولات و خدمات شناختی را به بازار مصرف عرضه کنند. این حمایت ها، متناسب با چرخه عمر محصول و سطح بلوغ فناوری، از خدمات توانمندسازی شامل مشاوره فنی، مطالعات بازار، طرح کسب و کار، دریافت مجوزها و... تا تأمین مالی از راه تسهیلات متنوع را در بر می گیرد.
در سالجاری، سقف حمایت های ستاد در حوزه توانمندسازی برای تدوین گزارش های پیش امکان سنجی ۷ میلیون تومان، امکان سنجی ۱۵ میلیون تومان، تحقیقات بازار ۲۰ میلیون تومان و طرح کسب و کار ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است که ۷۰ درصد هزینه ها توسط این ستاد تأمین می شود.
به نقل از ستاد توسعه علوم شناختی، ستاد در قسمت توسعه بازار محصولات هم دو نوع بسته حمایتی را در چارچوب یارانه فروش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۶۰ درصد فاکتور یا قرارداد برای نخستین سال و ۳۰ درصد فاکتور یا قرارداد برای سال دوم و همینطور تسهیلات لیزینگ تا سقف ۷۰ درصد مبلغ فاکتور یا قرارداد برای محصولات مورد تایید ستاد مد نظر قرار داده است.
پشتیبانی از توسعه شتابدهنده ها از راه کمک به برگزاری برنامه های پیش شتابدهی و اعطای سرمایه بذری به تیم های استارت آپی هم از خدمات دیگر ستاد است. بر این اساس برای برنامه پیش شتابدهی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان جهت هزینه های اجرایی رویداد، فراخوان، داوری و منتورینگ اولیه تیم ها در اختیار شتابدهنده قرار می گیرد.1401/10/07
22:39:03
5.0 از 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
نهایت علم