نهایت علم elmend
سخنگوی مركز ملی فضای مجازی:

گزارش میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات هنوز در دست بررسی می باشد

گزارش میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات هنوز در دست بررسی می باشد

به گزارش نهایت علم، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام نمود: گزارش وزارت ارتباطات از میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، هنوز تکمیل نشده و در دست بررسی می باشد.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، پیشرفت شبکه ملی اطلاعات تا ۶۰ درصد، خبری بود که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چند روز پیش در نشست تخصصی با اساتید دانشگاه علم و صنعت عنوان نمود. البته این خبر کمی قبل تر هم در یک برنامه تلویزیونی از جانب وزیر ارتباطات اعلام شده بود.
بر اساس اظهارات وزیر، شبکه ملی اطلاعات، شبکه ای پرسرعت، باکیفیت و امن است که مطابق با شاخصهای مورد توافق با مرکز ملی فضای مجازی ارزیابی می شود.
وی در نشست اخیر بار دیگر بر این مورد تاکید داشته است که با وجود تلاشهای بسیار در سالهای قبل در توسعه این شبکه، تا پیش از استقرار دولت سیزدهم، میزان پیشرفت تنها ۳۰ درصد بوده است.
زارع پور در اظهاراتش همینطور به ۷ کلان پروژه و ۲۰۰ پروژه ریز و درشت با عنوان طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات اشاره کرده که در سال ۱۳۹۹ توسط شورایعالی فضای مجازی به تصویب رسیده که در آنها وظایف وزارت ارتباطات با هدف تحقق این شبکه تبیین شده است.
زارع پور همینطور از تلاشهای مداوم در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات اطلاع داده و اعلام نموده است تا سال ۱۴۰۳ این پروژه کلان نهایی خواهد شد.
با توجه به اظهارات شخص وزیر و از آنجائیکه پروژه شبکه ملی اطلاعات از مصوبات شورایعالی فضای مجازی است، ارزیابی میزان پیشرفت اعلام شده از جانب وزارت ارتباطات در مورد شبکه باید مطابق با شاخصهای مرکز ملی فضای مجازی و مورد تأیید این مرکز باشد.
به منظور تأیید صحت و سقم درصد اعلام شده، خبرنگار مهر مبحث را از مراجع ذیربط جویا شد که در جریان این پیگیری ها، امیر خوراکیان، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی ضمن اشاره به عرضه گزارش مداوم از جانب وزارت ارتباطات در مورد روند پیشرفت شبکه ملی، اعلام نمود که گزارش مربوطه همچنان در دست بررسی می باشد و هم اکنون نمی توان اظهار نظر قطعی در اینباره داشت.
این در حالی است که پیگیری های خبرنگار مهر از وزارت ارتباطات در رابطه با جزئیات پیشرفت و برنامه زمانی دقیق برای اجرای پروژه تا این لحظه به نتیجه ای نرسیده و پاسخی در مورد جزئیات و شاخصهای مورد تأیید در سنجش میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به خبرنگار مهر عرضه نشده است.

1401/10/25
14:10:35
5.0 از 5
245
تگهای خبر: تخصصی , توسعه , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم