نهایت علم elmend

تدوین راهکارهای علمی برای مدیریت پدیده گردوغبار و احیای تالاب صالحیه

تدوین راهکارهای علمی برای مدیریت پدیده گردوغبار و احیای تالاب صالحیه

به گزارش نهایت علم، رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران از تدوین راهکارهای علمی در مورد مدیریت تالاب و پدیده گرد و غبار پیرامون تالاب صالحیه در استان البرز اطلاع داد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، دکتر مهدی قربانی در دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی با مبحث «تالاب صالحیه استان البرز؛ چالش ها و راهکارها» که در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: حضور تمامی ذینفعان حوزه تالاب صالحیه و گفتگو و مشارکت دولت و دانشگاه در حل مساله، امیدها برای مدیریت تالاب و پدیده گرد و غبار پیرامون تالاب صالحیه در استان البرز را دوچندان می کند.

وی بر نقش تسهیلگری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در مدیریت پایدار منابع طبیعی و محیط زیست استان البرز تصریح کرد و اضافه کرد: دستاوردهای این نشست جهت بررسی به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی عرضه می شود تا با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط، محققان و دانشگاهیان، راهکارهای علمی در مورد مدیریت تالاب و پدیده گرد و غبار پیرامون تالاب صالحیه تدوین شود.

رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران بر ضرورت ادامه این نشست ها با حضور تمامی ذینفعان حوزه تالاب صالحیه و تشریک مساعی در مورد بررسی چالش ها و عرضه راهکار ها در این حوزه و سایر موضوعات در رابطه با منابع طبیعی و محیط زیست استان البرز تصریح کرد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، دومین نشست میز گفتگوی تخصصی با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیر دفتر محیط زیست، مدیریت کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای البرز، اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده منابع طبیعی با مبحث «تالاب صالحیه؛ چالش ها و راهکارها» در جهت چاره اندیشی مسائل در رابطه با مدیریت تالاب و پدیده گرد و غبار در محدوده تالاب صالحیه استان البرز، در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این جلسه، تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران به عرضه دستاوردهای بعضی از تحقیقات علمی در رابطه با تالاب صالحیه پرداختند و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان حفاظت محیط زیست استان البرز هم در مورد مسائل در ارتباط با تالاب صالحیه، احیای تالاب و منشأ گرد و غبار اظهارنظر کردند.
منبع:

1401/11/03
08:20:03
5.0 از 5
290
تگهای خبر: تحقیقات , تخصصی , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نهایت علم