نهایت علم elmend
استاندار:

راه اندازی زنجیره ارزش های راهبردی استان مرکزی

راه اندازی زنجیره ارزش های راهبردی استان مرکزی

به گزارش نهایت علم، مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: تحت یک برنامه جامع، زنجیره ارزش های راهبردی استان را راه اندازی خواهیم کرد.


دکتر فرزاد مخلص الائمه ۱۸ اسفندماه در آیین افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شرکت کیمیاگران امروز شازند که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد با اشاره به وقوع رویدادهای بسیار عالی در سال ۱۴۰۱ در استان مرکزی، بیان کرد: استان مرکزی طبق آخرین ارزیابی ها، رتبه نخست احیا و راه اندازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل، رتبه اول در پایش فضای کسب وکار و رتبه سوم در فاکتورهای مختلف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به خود مختص کرده است.
وی با اشاره به بهره برداری از تعدادی صنعت برجسته امسال و افتتاح تعدادی دیگر از واحدهای تولیدی برجسته در ایام آینده، اظهار داشت: امسال سبد بهره برداری از صنایع تولیدی و صنعتی استان با موفقیت بسته می شود و یکی از نگین های استان امسال افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن است.
استاندار مرکزی اشاره کرد: تحت یک برنامه جامع، زنجیره ارزش های راهبردی استان را راه اندازی خواهیم کرد. یکی از اقدامات مهم در سه ماه اخیر در استان توسعه اقتصاد دریا محور بوده است. با وجود این که استان مرکزی، استانی ساحلی نیست، اما صنایع مختلفی در استان دریامحور هستند و می توانند در این عرصه کارهای قابل توجهی داشته باشند بنا بر این ستاد معین اقتصاد دریا به راه افتاده است و طبق اعلام رییس جمهوری، همانگونه که استان در دفاع مقدس پشتیبان جبهه و جنگ بوده است، این مسیر را باید امروز در زمینه دریا دنبال کند.
وی با اشاره به حضور امرای ارتش جمهوری اسلامی ایران در ایام گذشته در استان و گفت و گوی مستقیم آنها با ۲۶ صنعت استان، بیان کرد: بتازگی تیم مدیریتی استان، سفری به سواحل مکران داشتند و فرصت ها و ظرفیت هایی از طرف طرفین (استان مرکزی و ارتش جمهوری اسلامی) معرفی گردید.
مخلص الائمه با اشاره به راه اندازی پارک لجستیک استان، بیان کرد: این پارک در خدمت صنعت دارویی استان خواهد بود و به زودی بندر خشک استان مرکزی راه اندازی می شود و این امر کمک می نماید که تولید ارزش افزوده بیشتری را در استان شاهد باشیم.
استاندار مرکزی با اعلان اینکه علاج مشکلات کشور اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مردمی و اقتصاد دانش بنیان دو رکن اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، اظهار داشت: مجموعه کیمیاگران این دو رکن را تقویت می کند.
پمنبع:

1401/12/19
11:04:38
5.0 از 5
220
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم