نهایت علم elmend
با اعلام پارك فناوری پردیس؛

شروع ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس 2023

شروع ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس 2023

به گزارش نهایت علم، بنا بر اعلام پارک فناوری پردیس، ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ شروع شد.به گزارش نهایت علم به نقل از پارک فناوری پردیس، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۳» مقرر است برای اولین بار، شاهد برگزاری مسابقات تقاضا محور سالانه پهپادها در سطح حرفه ای با حضور تیم های آزاد، دانشجویی و دانش آموزی باشد.
برگزاری رویداد ملی سالانه تکنولوژی های جدید در زمینه پهپادها توسط واحد علوم و فناوری پردیس دانشگاه آزاد طرح ریزی شده است.
این رویداد مقرر است همزمان با نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار گردد. محورهای این همایش در زمینه برگزاری لیگ های حرفه ای در حوزه پهپادهای پزشکی امداد و نجات، جابجایی و رساندن دارو به بیمار، پهپادهای آتش نشان و پهپادهای شستشوی نمای ساختمان ها است. همینطور مقرر است مسابقه آزاد پهپادهای سرعتی (Race) هم در فضای باز برگزار گردد.
برگزاری مسابقات تقاضا محور پهپادها در سطح حرفه ای، برگزاری مسابقات لیگ های استاندارد پهپادها در سطح دانشجویی، برگزاری مسابقات لیگ های مقدماتی در سطح دانش آموزی، نشست های علمی در زمان برگزاری رویداد، نمایشگاه معرفی توانمندی های شرکتهای فعال در زمینه پهپادها، پنل های گفتگو در زمینه فناورهای مورد استفاده در پهپادها از محورهای اصلی این رویداد است. همینطور سخنرانی افراد برجسته در حوزه های مرتبط پهپادها، تورهای علمی و فناورانه برای آشنایی بیشتر دانش آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپادها، برگزاری کارگاه ها (workshop) با هدف توانمندسازی دانش آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپادها و نمایشگاه موضوعات جنبی در رابطه با فناوری نظیر حوزه انرژی هم از دیگر بخش هایی است که برای این رویداد برنامه ریزی شده است.
بسترسازی برای ایجاد زیرساخت های اجرایی و علمی لازم در حوزه پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپادها)، از اهداف اصلی دبیرخانه نمایشگاه اینوتکس و دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این مسابقات است.


منبع:

1401/12/25
12:57:37
5.0 از 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم