نهایت علم elmend
رئیس هیات عامل صندوق خبر داد؛

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت

به گزارش نهایت علم رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: مقرر است صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی در جهت عرضه تسهیلات به شركت های دانش بنیان این حوزه راه اندازی شود.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، دكتر علی وحدت در نخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز كه امروز در محل صندوق نوآوری و شكوفایی با حضور وزیر نفت برگزار شد، اظهار داشت: طی سال های اخیر اكوسیستم نوآوری شامل شركت های دانش بنیان، استارت آپ ها، صندوق های پژوهش و فناوری، شتاب دهنده ها و مراكز نوآوری و... رشد و توسعه پیدا كرده است.
وی اضافه كرد: هم اكنون ۴۶۰۰ شركت دانش بنیان، ۶ هزار استارت آپ، ۳۰ صندوق پژوهش و فناوری مجوز دریافت كرده اند و در حال فعالیت هستند.
وحدت اضافه كرد: این المان های حوزه نوآوری همواره در حال شكل گرفتن هستند اما مهمترین مسئله این است كه از توانایی استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان در حل مسائل بهره ببریم.
وی با تاكید بر اینكه همواره شركت های دانش بنیان توانایی خوبی برای رفع مشكلات در هر حوزه ای دارند، اظهار داشت: چنین رویدادهایی در محل صندوق برگزار و نیازهای فناورانه از جانب صنعت، عرضه می شود تا در این راه شركت های دانش بنیان بتوانند با دانشی كه دارند مسائل صنایع را مرتفع كنند.
وی با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شكوفایی از شركت ها و خریداران محصولات دانش بنیان اظهار داشت: اگر مسئله ای به درستی توسط شركت های دانش بنیان حل شود صندوق نوآوری و شكوفایی برای فروش آنها تسهیلاتی را اعطا می كند. از جانب دیگر تسهیلاتی را به خریداران محصولات دانش بنیان اختصاص می دهند.
وحدت تصریح كرد: این ابزارهای حمایتی شامل عرضه ضمانت نامه ها، تضمین كیفیت، كسری نقدینگی و تسهیلات لیزینگ می شوند.
وی خاطرنشان كرد: امیدوار هستیم در حوزه گاز هم خیلی از نیازها برطرف شود و میزان قراردادهای این حوزه نسبت به سایر حوزه ها پیشی بگیرد.
وی تصریح كرد: راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری حوزه نفت در صندوق نوآوری و شكوفایی در حال بررسی است تا بتواند به شركت های دانش بنیان این حوزه تسهیلاتی را اعطا كنند.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی افزود: یكی از المان های توسعه فعالیت شركت های دانش بنیان همین صندوق ها هستند.


1398/09/17
14:17:11
5.0 از 5
4431
تگهای خبر: استارت آپ , توسعه , دانش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم