نهایت علم elmend
وزیر علوم مطرح كرد

مرزشکنی دانشگاه تهران برای ایجاد ناحیه نوآوری

مرزشکنی دانشگاه تهران برای ایجاد ناحیه نوآوری

به گزارش نهایت علم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که نیازمند آموختن کار گروهی هستیم، اظهار داشت: دانشگاه تهران نماد آموزش عالی و پرچمدار علم و فناوری کشور است و باید در حوزه های علم و تکنولوژِی، سردمدار باشد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل امروز در آیین افتتاحیه ناحیه نوآوری تهران، راه اندازی این ناحیه را اقدام شایسته دانشگاه تهران دانست و اضافه کرد: این حرکت تیمی و گروهی منشأ خیر و برکت است.
وی افزود: این حرکت تیمی در حالی رخ داد که در فرهنگ ما، کمتر کار تیمی را آموختیم و این وضعیت به شکلی است که ما در ورزش انفرادی موفق هستیم و در ورزش های گروهی موفق هستیم، ولی انتظار می رود که موفق تر عمل نماییم.
زلفی گل اقدام دانشگاه تهران را که بصورت گروهی مبادرت به راه اندازی ناحیه نوآوری کرده است، مرزشکنی دانست که دانشگاه های دیگر می توانند از آن الگوبرداری کنند و تصریح کرد: دانشگاه تهران نماد آموزش عالی و پرچمدار علم و فناوری کشور است و باید در حوزه های علم و تکنولوژِی، سردمدار باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد: این که ناحیه نوآوری در دانشگاه تهران ایجاد شده، اقدامی باارزش است و امیدواریم این ناحیه به شبکه ای از فضائل، فرهنگ و علم و فناوری برای شهر تهران تبدیل گردد و در آن فناوران قدر ببینند و در آن مستقر شوند.
زلفی گل با تأکید بر این که در هر منطقه ای که فناوران و عالمان متمرکز شوند، آن ناحیه باارزش می شود، اظهار داشت: اگر در منطقه و زمینی که ارزش زیادی ندارد، شهرک دانشگاهیان ایجاد شود و در آن دانشگاهیان مستقر شوند، ارزش آن منطقه افزایش خواهد یافت.
وی اشاره کرد: در هر منطقه ای عالمان و فناوران متمرکز شوند، آن منطقه تبدیل به سرمایه نمادی خواهد شد و این اقدام دانشگاه تهران سبب می شود که قسمتی از شهر تهران تبدیل به سرمایه نمادی شود.
وزیر علوم با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در حوزه ایجاد پارک فناوری شهر تهران و پارک مفاخر در تهران، اضافه کرد: بدون شک منطقه ای که تبدیل به پارک فناوری شود، منشأ خبر و برکات خواهد شد.
منبع:

1402/03/11
13:01:40
5.0 از 5
55
تگهای خبر: تحقیقات , دانش , علم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
نهایت علم