نهایت علم elmend
با كمك دستگاه تله پاتی؛

اولین دریافت کننده تراشه نورالینک پستی در ایکس منتشر کرد

اولین دریافت کننده تراشه نورالینک پستی در ایکس منتشر کرد

به گزارش نهایت علم، ایلان ماسک اعلام نمود: اولین دریافت کننده تراشه نورالینک فقط با استفاده از دستگاه تله پاتی در شبکه اجتماعی ایکس پستی منتشر نموده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، وی در همین پیام شبکه ایکس اولین پست دریافت کننده تراشه را بازنشر کرد و نوشت: اولین پستی که فقط با فکر کردن و با کمک دستگاه تله پاتی نورالینک نوشته شده است. این اولین و تنها توییت این فرد مذکور است که نولاند آربو نام دارد. آربو در یک پست نوشته است: توییتر حساب کاربری مرا مسدود کرد چونکه تصور می کرد من یک ربات هستم. ایکس و ایلان ماسک حساب کاربری ام را باردیگر فعال کردند چون من یک ربات هستم.
نولاند آربو فردی معلول است که هیچ کنترلی بر بدن خود از شانه هایش به پایین ندارد. با این وجود او به صورت موفقیت آمیز توانست از مغزش کمک بگیرد و در کامپیوتر شطرنج بازی کند. حالا او فقط با فکر کردن به آن چه می خواهد بگوید در شبکه اجتماعی پست منتشر می کند. آربو توانمندی های جدید خویش را با قابلیت تله پاتیکی که در مجموعه فیلمهای سینمایی جنگ ستارگان وجود داشت، مقایسه کرده است. ایلان ماسک و شرکت نورالینک امیدوارند در آینده از فناوری تراشه مذکور جهت کمک به افراد معلول و ناتوان برای کنترل بیشتر بر زندگی شان استفاده نمایند. این شرکت معتقداست که میتوان تراشه را به صورت موفقیت آمیز برای افراد بیشتری در آینده ایمپلنت کرد و در نتیجه این روند به آزمایش های بیشتر و توزیع انبوه منجر می شود.


منبع:

1403/01/05
13:30:44
5.0 از 5
145
تگهای خبر: آینده , دستگاه , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نهایت علم