نهایت علم elmend
نماینده روسیه:

گزارش در رابطه با شکنجه سربازان روس در اوکراین ناقص است

گزارش در رابطه با شکنجه سربازان روس در اوکراین ناقص است

به گزارش نهایت علم، نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که نمی توان گزارش اخیر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را که در بخشی از آن به شکنجه زندانیان روس در جنگ اکراین در این کشور اشاره شده، «جدی» دانست و اطلاعات این گزارش را «ناقص» تلقی نمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، «رودین میروشنیک» نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که گزارش اخیر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در رابطه با شکنجه زندانیان روسی جنگ در اکراین را نمی توان تحقیقاتی «جدی» برشمرد که به درستی، نمایانگر همه حقیقت باشد و داده های این گزارش ناقص اند.
خبرگزاری اسپوتنیک دراین باره گزارش داد که این نهاد بین المللی، چهارشنبه گذشته، در آخرین گزارش خود عنوان داشت که اسرای روس در جنگ اکراین در بازه دسامبر ۲۰۲۳ و فوریه ۲۰۲۴ شکنجه شده اند. کارمندان کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در این زمان، با ۴۴ زندانی روس در دنیپروپتروفسک، خارکیف، لویو، میکولایف، سومی، وینیتسیا و زاپوریژیا دیدار کردند.
میروشنیک در اینباره به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، نمی توان این تحقیقات را تحقیقاتی جدی دانست و اظهار داشت: ما هم اکنون، با وقایعی روبه رو هستیم که درکشان دشوار می باشد، اما گزارش سازمان ملل ناقص و غیرکافی است چونکه بشدت سیاسی کاری در رابطه با آنها صورت گرفته است و من آنها را منبع نهایی(برای پی بردن به حقیقت) تلقی نمی کنم.
جنگ اکراین که از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز شد، وارد سومین سال خود شده است.
مذاکرات صلحی که در شروع جنگ میان هیات های روس و اوکراینی انجام شد، بی نتیجه بوده است. اگرچه، دولت اکراین تلاش می کند برای تایید «فرمول صلح» پیشنهادی زلنسکی، اجلاس صلحی به میزبانی سوییس برگزار کند.
سوییس گفته است این مذاکرات تنها جهت بررسی برنامه صلح اکراین نخواهد بود و با عنایت به اینکه روسیه هم برنامه صلحی در نظر دارد که مغایر با برنامه کی یف است، از مسکو هم جهت شرکت در این مذاکرات دعوت خواهد شد.
با این وجود، مسکو بارها گفته است، در صورتیکه کی یف تصرفات روسیه در اکراین را از آغاز جنگ اکراین به رسمیت بشناسد، برای مشارکت در مذاکرات صلح آمادگی دارد.1403/01/12
13:41:32
5.0 از 5
118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نهایت علم