نهایت علم elmend

نگاهی به فناوری های منحصر به فرد نمایشگاه ایفا 2019

نگاهی به فناوری های منحصر به فرد نمایشگاه ایفا 2019

نهایت علم: شركت های فعال در حوزه فناوری در نمایشگاه ایفا 2019، محصولات بسیاری را معرفی كردند كه بعضی از آنها بسیار جالب و منحصر به فرد هستند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از تك رادار، نمایشگاه علم و فناوری "ایفا ۲۰۱۹"(IFA ۲۰۱۹) كه در شهر برلین برگزار شد، فرصتی برای اسامی مطرح حوزه فناوری بود تا بتوانند محصولات جدید خودرا به نمایش بگذارند. در این نمایشگاه، جدیدترین فناوری ها در حوزه تلفن همراه گرفته تا تلویزیون در معرض دید عموم قرار گرفتند و توجه بسیاری را به خود جلب كردند.
نمایشگاه ایفا، بزرگترین رویداد حوزه فناوری در اروپا است و هر سال، به شركت های بزرگ این حوزه امكان می دهد تا جدیدترین دستاوردهای خودرا به جهان معرفی كنند. خیلی از محصولاتی كه در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ حاضر شدند، می توانند الهام بخش نسل بعدی گجت ها و تازه های حوزه فناوری باشند اما نمایشگاه امسال، علاوه بر محصولات شناخته شده ای مانند تلفن همراه، لپ تاپ، یخچال و تلویزیون، میزبان محصولاتی بود كه جالب، عجیب و در نوع خود منحصر به فرد هستند.

ردیاب شخصی گوارش


شركت "فود ماربل"(FoodMarble) در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، یك ردیاب جیبی موسوم به "ایر"(AIRE) را به نمایش گذاشت كه می تواند غذاهایی كه كاربر قادر به هضم آنها است، مشخص نماید. این ردیاب كه اولین نمونه در نوع خود محسوب می شود، به كاربر كمك می نماید تا از خوردن غذاهایی كه با دستگاه گوارش او سازگار نیستند و می توانند به "سندرم روده تحریك پذیر"(IBS) منجر شوند، بپرهیزد.
"آنگوس شرت"(Aonghus Shortt)، مدیرعامل شركت فود ماربل اظهار داشت: كاربران ایر می توانند با كمك این ردیاب، وضعیت غذا، خواب، استرس و نشانه های مهم را در یك اپلیكیشن بررسی نمایند و آزمایش های تنفسی مرتبی را طی روز داشته باشند. آزمایش های این ردیاب، سطح تخمیر را در روده مورد بررسی قرار می دهند و نحوه هضم غذا را مشخص می كنند. كاربران معمولا به این علت به ما بازگشت می كنند كه از حدس زدن در مورد غذاهایی كه مشكل گوارشی به وجود می آورند، خسته شده اند و ما تلاش نموده ایم با ارائه این فناوری، چنین مشكلاتی را تا حدودی برطرف نماییم.
فود ماربل، قیمت ردیاب ایر را حدود ۱۸۰ دلار تعیین كرده است.

كمدی برای مرتب كردن لباس ها


شركت "سامسونگ"(Samsung) در نمایشگاه امسال، از یك محصول عجیب رونمایی نمود. این شركت بزرگ فناوری، یك كمد لباس عرضه كرده كه می تواند لباس ها را تمیز و مرتب كند. این كمد موسوم به "ایردرسر"(AirDresser)، هوا را با فشار قوی منتشر می كند تا لباس های داخل آن ضدعفونی شوند. سامسونگ با ارائه این محصول جالب، مشكلی را حل كرده كه تا قبل از این كسی به آن فكر نمی كرد.
این كمد، برای كسانی كه همیشه لباس خودرا عوض می كنند و فرصت كافی برای رفتن به خشكشویی در اختیار ندارند، انتخاب مناسبی خواهد بود. سامسونگ در این كمد، سیستمی با جریان سریع هوا، خشك كن و سیستم بخار تعبیه كرده است تا كمد بتواند كار یك خشكشویی را بسادگی انجام دهد.

پهپادی برای زیر آب


اقیانوس ها حدودا ۷۰ درصد زمین را می پوشانند اما هنوز ۹۵ درصد آنها ناشناخته مانده اند؛ در نتیجه پژوهشگران، به دنبال چاره ای برای شناسایی اقیانوس ها هستند. شركت فنلاندی "آلتو"(Aalto)، اولین پلت فرم مخصوص زیر آب را ابداع كرده است كه هر كس می تواند با استفاده از آن و با كمك یك هدست واقعیت مجازی، ویدئوهایی را در زمان واقعی و به صورت زنده، از كف اقیانوس ضبط كند.
این تكنولوژی جدید موسوم به "فایند- ایكس ۳" (FIND-X ۳)، یك پهپاد با قابلیت كنترل از طریق دور است كه یك دوربین ۳۶۰ درجه و اینترنت 4جی دارد و می توان آنرا با یك تسمه كنترل كرد. كاربر فایند- ایكس ۳ می تواند ویدئوهای ضبط شده با این وسیله را با كمك یك مرورگر شبكه یا تلفن همراه ببیند.

ساعتی كه قهوه و چای دم می كند!


بین سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ در انگلستان، محصولی موسوم به "تیسمید"(teasmade) وجود داشت كه تلفیقی از ساعت زنگ دار و چای ساز بود اما این محصول جالب، در دهه های بعد به كار نرفت و از رواج افتاد. شركت انگلیسی "باریسیور" (Barisieur) در نمایشگاه امسال، فناوری جدیدی را با الهام از این محصول جالب ارائه داد.
محصول جدید این شركت می تواند با استفاده از یك فیلتر از جنس فولاد ضد زنگ، هم قهوه و هم چای دم كند و با كمك گرمایش القایی، آب را به سرعت به نقطه جوش برساند. این دستگاه می تواند با كمك نور فروسرخ، گرم و خنك شدن شیر را نیز تشخیص دهد و علاوه بر این خاصیت ها، به كشوی كوچكی مجهز است كه می توان از آن برای گذاشتن قهوه، چای، شكر و قاشق بهره برد.
می توان اظهار داشت كه این محصول، نسخه دیجیتالی تیسمید است و می تواند كسانی كه به مصرف كافئین عادت دارند، با وسوسه نوشیدن یك فنجان چای یا قهوه بیدار كند. كاربران می توانند بین پنج تا ۱۵ دقیقه بعد بعد از شنیدن صدای زنگ آگهی و بیدار شدن، یك فنجان چای یا قهوه داشته باشند.
محصول جدید باریسیور كه در دو رنگ سفید و مشكی به بازار عرضه شده، با قیمت ۴۲۰ دلار قابل خرید است.

باغچه هوشمند


شركت فرانسوی "وریتبل" (Véritable) می خواهد با محصول جدید خود، نگرانی در مورد تهیه مواد غذایی تازه را از بین ببرد. این شركت در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، از یك باغچه هوشمند رونمایی نمود كه به كاربر كمك می نماید گل های معطر، گیاهان خوراكی و سبزیجات مورد علاقه خودرا در یك فضای كوچك پرورش دهد.
این باغچه هوشمند كه عملكردی كاملا خودكار دارد، می تواند شرایط مناسب را برای پرورش بذر گیاهانی مانند ریحان شیرین، جعفری، تره و گوجه فرنگی گیلاسی فراهم آورد.
گیاهان در این باغچه هوشمند می توانند از نور، آبیاری و مواد مغذی، به صورت خودكار بهره مند شوند. كاربر می تواند جهت بررسی نكات مهمی همچون مخزن آب، از یك اپلیكیشن استفاده نماید تا رسیدگی بیشتری به باغچه داشته باشد و محصول بهتری به دست آورد.
وریتبل، باغچه هوشمند خودرا با قیمت ۳۰۰ دلار به بازار عرضه نموده است.

دوربین نوزاد


تاكنون به این موضع فكر كرده اید كه جهان را از زاویه دید یك نوزاد ببینید؟ شركت "بیبی آیز"(Babeyes) در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، یك دوربین هوشمند را به نمایش گذاشت كه در یك نشان به شكل سر خرس عروسكی قرار دارد. والدین می توانند این دوربین هوشمند موسوم به "پو كمرا"(POV Camera) را به لباس كودك وصل كنند تا همه اتفاقات روزمره، از زاویه دید او ضبط شوند. بدین ترتیب، نوزاد می تواند در بزرگسالی، خاطرات گوناگونی را از زاویه دید خود ببیند.
این دوربین هوشمند می تواند فیلم ها را با كیفیت ۱۰۸۰ فول اچ دی عرضه نماید و این امكان را برای والدین فراهم آورد تا تصاویر خودرا از زاویه دید نوزاد ببینند.
دوربین پو كمرا، با قیمت ۱۳۹ دلار به بازار عرضه شده است.

دستگاه تهویه پوشیدنی


شركت "ایرویدا"(Airvida)، از اولین دستگاه تهویه پوشیدنی رونمایی نمود كه تنها به كودكان بین سه تا ۱۰ سال اختصاص دارد. این ابزار كوچك می تواند در هر ۰.۶ ثانیه، دو میلیون یون منفی را در هر سانتی متر مكعب اطراف صورت كودك تولید نماید. بگفته سازندگان، تمركز یون ها با این روش، ۱۰۰ برابر بیشتر از تمركز یون ها در یك جنگل طبیعی است.
این دستگاه تهویه كه فقط ۲۲ گرم وزن دارد، می تواند آلرژی های مادرزادی كودكان نسبت به گرده افشانی را كه به دشواری در تنفس منجر می شوند، از بین ببرد.

عینكی برای شنیدن!


شركت های فعال در حوزه فناوری، تابحال از عینك های اسكی بسیاری رونمایی كرده اند كه امكان انجام دادن كارهای متفاوتی همچون گوش دادن موسیقی و حتی چت كردن را در هر مكانی برای كاربر فراهم می كنند.
شركت "بن تك"(bONE Tech)، از نوعی عینك اسكی رونمایی كرده كه نیاز به استفاده از هدفون را برطرف می كند. این عینك موسوم به "آیس بركر"(IceBRKR)، لرزش هایی را به كلاه ایمنی اسكی وارد میكند و صداهایی را با فركانس پایین، مستقیما به گوش میانی انتقال می دهد. كاربر یا كمك آیس بركر می تواند علاوه بر گوش دادن به موسیقی، صداهای محیط اطراف را نیز بشنود.
یكی دیگر از مزایای آیس بركر، قابلیت اتصال با بلوتوث است كه امكان وصل شدن به ابزار الكترونیكی افرادی كه همین فناوری را به كار می برند، برای كاربر فراهم می آورد. آیس بركر، ابزار خوبی برای كسانی است كه باید همیشه حتی هنگام اسكی در دسترس باشند.
عینك آیس بركر، با قیمت ۱۴۰ دلار، قابل خریدن است.

كمربند هوشمند


شركت "ولت"(Welt) كه در كره جنوبی قرار دارد، در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، از نوعی كمربند رونمایی نمود كه می تواند اندازه كمر كاربر را ردیابی كند و كاهش و افزایش آنرا مورد بررسی قرار دهد. این كمربند هوشمند برای ردیابی فعالیت كاربر، از یك "گام شمار" یا "پدومتر"(pedometer) كمك می گیرد و میزان غذای كاربر را نیز محاسبه می كند. كابر می تواند نتایج بررسی كمربند هوشمند و اطلاعات مربوط به سلامتی خودرا با كمك یك اپلیكیشن مورد بررسی قرار می دهد.
منبع:

1398/06/21
13:09:52
5.0 از 5
4209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نهایت علم