نهایت علم elmend

پژوهشگران برای حضور در دوره های مطالعاتی حمایت می شوند

پژوهشگران برای حضور در دوره های مطالعاتی حمایت می شوند

نهایت علم: فدراسیون سرآمدان علمی از دانشجویان دوره دكتری و اعضای هیئت علمی در امتداد گذراندن فرصتهای مطالعاتی حمایت می كند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فدراسیون سرآمدان علمی بمنظور گسترش تعاملات علمی، از دانشجویان دوره دكتری و اعضای هیئت علمی جهت شركت در دوره های معتبر مطالعاتی خارج از كشور حمایت می كند.
ایجاد ارتباط علمی مفید میان پژوهشگران ایرانی و دانشمندان دیگر كشورها می تواند در توسعه علمی كشور موثر باشد. در این راستا، فدراسیون سرآمدان علمی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها و دانشجویان دكتری تخصصی (Ph.D) جهت شركت در دوره های مطالعاتی نزد افراد معتبر خارج از كشور حمایت می كند. این برنامه با هدف افزایش تعاملات علمی و حضور پژوهشگران در مراكز علمی معتبر نزد افراد معتبر و سرآمد جهانی اجرا می شود.
پژوهشگران و محققانی كه خواستار برخورداری از این حمایت هستند، باید دارای شاخصه های علمی قابل قبولی باشند. همین طور آنها باید از یكی از چهره های علمی شاخص خارج از كشور دعوت نامه دریافت نمایند. ارسال كنندگان دعوت نامه برای محققان ایرانی به سه گروه تقسیم می شوند.
گروه الف، برندگان جوایز معتبری، نظیر: نوبل، كاولی، فیلدز، مصطفی(ص) و.... هستند. گروه ب، افردی هستند كه حداقل ۲ مقاله در معتبرترین نشریات جهانی ( به تایید فدراسیون سرآمدان علمی) منتشر نموده باشند. افراد گروه ج نیز باید حداقل ۱۵ مقاله در نشریات متعلق به گروه ب ( از نظر اعتبار) منتشر نموده باشند.
بسته به اینكه این دوره مطالعاتی نزد چه كسی سپری شود و شخص فرستنده دعوت نامه از چه جایگاه علمی در جهان برخوردار باشد، مبلغ حمایت تخصیص یافته نیز فرق می كند. مبلغ پرداخت شده از ۷ میلیون ریال تا ۳۰ میلیون ریال در ماه متغییر است.
۵۰ درصد این تشویقی ها قبل ازاعزام و مابقی نیز پس از برگشت و ارائه گزارش، پرداخت خواهد شد. این حمایت ها حداكثر برای یك سال، قابل پرداخت می باشد.


منبع:

1398/11/01
19:03:44
5.0 از 5
4187
تگهای خبر: پژوهشگر , تخصصی , توسعه , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم