نهایت علم elmend
با تلاش یك استارتاپ ژاپنی

كوچكترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می شود

كوچكترین خودوری پرنده جهان تا سال 2023 برای فروش آماده می شود

به گزارش نهایت علم یك استارتاپ ژاپنی، آزمایش اولین نمونه از خودروی پرنده خویش را شروع كرده و می خواهد آنرا تا سال 2023 برای فروش آماده كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یك استارتاپ ژاپنی معروف به "اسكای درایو" (SkyDrive)، آزمایش پرواز اولین نمونه خودروی پرنده خویش را با كمك یك خلبان انسان شروع كرده است.
اسكای درایو امیدوار است بتواند در تابستان سالجاری، یك نمایش عمومی از وسیله نقلیه جدید خود برگزار كند.
آزمایش پرواز این خودروی پرنده، در محوطه سرپوشیده مركز پرواز اسكای درایو در خارج از شهر ناگویا صورت می گیرد.


پیش از این هم پروازهای آزمایشی دیگری با این وسیله نقلیه انجام شده بود اما همه آنها با كمك كنترل از راه دور و بدون حضور خلبان انسان صورت گرفته بودند.
به گفته مسؤلان اسكای درایو، شاید این خودروی پرنده تا سال 2023 برای فروش محدود آماده باشد و امكان تولید انبوه آن هم تا سال 2026 فراهم گردد.


استارتاپ اسكای درایو، توسط مهندسان پیشین شركت "تویوتا" (Toyota) بنیان گذاری شده و آنها قصد دارند كوچكترین خودروی پرنده جهان را عرضه كنند. تویوتا در سال 2017، بودجه ای به مبلغ 350 هزار دلار به این استارتاپ عرضه داد تا به ابداع وسایل نقلیه پرنده آنها كمك نماید.
اسكای درایو، تابحال جزئیات دیگری در مورد نحوه آزمایش پروازها فاش نكرده اما گفته كه همه برنامه ها به خوبی پیش می روند و ادامه خواهند داشت.
اسكای درایو امیدوار است كه استفاده از این خودروی پرنده بتواند به كاهش ترافیك خیابان ها به خصوص در شهرهای شلوغ كمك نماید.


این استارتاپ باور دارد كه خودرو های پرنده می توانند كارآیی قابل توجهی در مأموریت های جستجو و نجات داشته باشند و در شرایط ضروری به كار روند.
سرعت این خودروی پرنده در آسمان، حدود 99 كیلومتر در ساعت است و می تواند روی زمین با سرعت حدود 150 كیلومتر در ساعت حركت نماید.1398/11/04
16:14:22
5.0 از 5
4496
تگهای خبر: استارتاپ , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نهایت علم