نهایت علم elmend
بر مبنای تصاویر ماهواره ای؛

مناطق مستعد وقوع سیلاب در كشور مشخص شد

مناطق مستعد وقوع سیلاب در كشور مشخص شد

به گزارش نهایت علم سازمان فضایی ایران مناطق مستعد وقوع سیلاب در استان های كشور را با عنایت به بارندگی های فراگیر پیش رو در هفته دوم فروردین ۹۹ برپایه داده های ماهواره ای اعلام نمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، معاونت سنجش از دور سازمان فضایی ایران با عنایت به بارندگی های فراگیر پیش رو در هفته دوم فروردین ماه ۹۹ با پردازش خروجی مدلهای هواشناسی و آنالیز هیدرولوژیكی، مناطق مستعد وقوع سیلاب در استان های كشور را مشخص كرد. این نتایج مبین امكان وقوع سیلاب ناگهانی، رودخانه ای و آب گرفتگی معابر برای استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، كرمان، گلستان، هرمزگان، بوشهر، كردستان و سیستان و بلوچستان است.
مطابق داده های ماهواره ای در استان های ذكر شده درصد احتمال وقوع سیلاب سطح شهرستان های مختلف متناسب با دامنه رنگ سبز (احتمال وقوع بارندگی بیشتر از ۵۰ میلی متر) در نقشه مشخص شده است. اخطار وقوع سیلاب مربوط به بازه زمانی ۹ تا ۱۲ فروردین ماه است. در این نقشه نقاط سفارش به عموم مردم، سفارش به دستگاه های اجرایی و امدادی و هم نوع سیلاب و ریسك وقوع سیلاب مشخص شده است.

1399/01/09
23:47:39
5.0 از 5
3413
تگهای خبر: آنالیز , دستگاه , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم