نهایت علم elmend

شركت اوبر آزمایش خودرو های خودران را بار دیگر از سر گرفت

شركت اوبر آزمایش خودرو های خودران را بار دیگر از سر گرفت

به گزارش نهایت علم شركت تاكسی آنلاین ˮاوبرˮ (Uber) به تازگی اعلام نموده می خواهد آزمایش خودرو های خودران خویش را در شهر دالاس ایالت تگزاس آمریكا انجام دهد اما طی این آزمایشات خودرو های مذكور به صورت دستی كنترل خواهند شد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شركت "اوبر" اعلام نموده آزمایش اتومبیل های خودران را در دالاس انجام خواهد داد اما وسایل نقلیه فقط در "حالت دستی" (manual mode) حركت خواهند كرد.
این نخستین سری از آزمایش خودرو های خودران این شركت بعد از تصادف سال قبل یكی از خودرو های خودران این شركت در آریزونا با یك زن و كشته شدن آن فرد است.
سال قبل یك زن ۴۹ ساله در آمریكا در جریان تصادف با یك خودروی خودران شركت "اوبر" كشته شد و بعد از آن اوبر تردد آزمایشی همه خودرو های خودران این شركت را در آمریكا و كانادا متوقف كرد.
"دارا خسروشاهی"، مدیرعامل ایرانی تبار اوبر سال قبل با صدور اطلاعیه ای اظهار داشت: این خبر به صورت باور نكردنی غم انگیز است. ما به خانواده این قربانی فكر می نماییم و با مقامات پلیس محلی همكاری می نماییم تا دریابیم چه اتفاقی افتاده است.


اوبر امیدوار است این دفعه بتواند نقشه های با كیفیت بالا تهیه كرده و سناریوهایی برای ایجاد شبیه سازی در یك مسیر آزمایشی ایجاد كند و اصول خویش را اصلاح كند و از روش های نوینی استفاده نماید تا آزمایشات موفقیت آمیز باشند.
"آستین گیت" (Austin Geidt ) رئیس استراتژی ای. تی. جی اوبر اظهار داشت: شهر دالاس همیشه گزینه خوبی برای ما بوده است. دالاس همینطور به ما این فرصت را می دهد تا انواع مختلفی از شبكه جاده ای را برای فناوری خودرو های خودران خود كشف نماییم.
زیرساخت های مدرن شهر، الگوهای منحصر به فرد از ترافیك، خصوصیت های جاده و آب و هوا اطلاعات جدیدی را عرضه می دهد كه می تواند بسیار به ما كمك نماید.
تیم اوبر از این اطلاعات برای تهیه نقشه های اچ دی، شبیه سازی مسیر آزمایش و شناسایی خصوصیت های كلیدی موجود در یك شهر استفاده خواهد نمود تا اطمینان حاصل كند كه اتومبیل های خودران همانطور كه برنامه ریزی شده عمل كنند. علاوه بر آن، این دفعه این خودرو ها توسط رانندگان هدایت خواهند شد تا مشكلی پیش نیاید.1398/06/29
13:22:19
5.0 از 5
4658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
نهایت علم