نهایت علم elmend

معمای ۱۴۰۰ ساله ژاپنی ها حل شد

معمای ۱۴۰۰ ساله ژاپنی ها حل شد

به گزارش نهایت علم ستاره شناسان ژاپنی معمای ۱۴۰۰ ساله ˮنشانه قرمزˮ(Red Sign) آسمان را حل كردند.Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، طبق سوابق تاریخی، در ۳۰ دسامبر ۶۲۰، "نشانه قرمز رنگی" به شكل "دم قرقاول" در آسمان ژاپن ظاهر شد. در آن زمان، این علامت یك نشانه شوم و بد محسوب می شد. طی این سال ها دانشمندان مدرن این مورد را مورد بررسی قرار می دادند و تصور می كردند كه این پدیده می تواند ناشی از شفق قطبی یا دنباله دار باشد، اما هیچكدام از این ها علل كاملاً منطقی نبودند.
به تازگی "ریوو كاتااوكا"(Ryuho Kataoka) و همكارانش از "موسسه ملی تحقیقات قطبی ژاپن" تصمیم گرفتند كه آنچه كه سبب این پدیده قرمز رنگ در آسمان شده بود را بررسی نمایند.
آنها مطالعه خویش را با مقایسه توصیف تاریخی و درك و توصیف مدرن از شفق های قطبی شروع شدند. آنها دریافتند باآنكه شفق های قطبی غالباً سبزرنگ هستند اما بسته به اینكه عناصر موجود در جو زمین توسط ذرات آبستن كه توسط خورشید پاشیده شده اند، فعال می شوند، می توانند به رنگ های دیگری همچون قرمز هم ظاهر شوند.
این تیم مشاهدات جدیدتری از شفق های قطبی قرمز رنگ را كه همانند شفق قطبی ژاپن بود، مشاهده نمودند. محققان همینطور نقشه هایی را كه میدان مغناطیسی متغیر زمین در آن زمان(سال ۶۲۰) بود را نقشه برداری كردند و دریافتند كه ژاپن در آن زمان برخلاف امروز كه دارای ۲۵ درجه عرض مغناطیسی است دارای عرض مغناطیسی حدود ۳۳ درجه بوده است.
محققان همینطور فرضیه دیگری راجع به "نشانه قرمز" مطرح و بررسی كردند و آن این بود كه این نشانه امكان دارد به علت وجود یك دنباله دار هم بوده است، اما این فرضیه صحیح نبود چون كه آنها دریافتند دنباله دارها معمولاً به رنگ قرمز نیستند و احتمال حضور دنباله دارها در آن زمان هم بسیار پایین بوده است.
كاتااوكا اظهار داشت: این مطالعه یك نمونه جالب و موفق است كه نشان داده است علم مدرن می تواند با بررسی اسرار ژاپن باستان به نكات مهمی برسد.
یافته های این مطالعه در مجله "Sokendai Review of Culture and Social Studies "منتشر شد.
1399/01/16
17:16:19
5.0 از 5
2955
تگهای خبر: تحقیقات , دانش , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نهایت علم