نهایت علم elmend

هكرها به دنبال شناسایی وی پی ان های معیوب و حمله به دوركاران

هكرها به دنبال شناسایی وی پی ان های معیوب و حمله به دوركاران

نهایت علم: همزمان با افزایش دوركاری كارمندان ادارات و استفاده آنها از وی پی ان برای دسترسی به شبكه های خصوصی شغلی، فعالیت هكرها برای نفوذ به وی پی ان ها نیز افزایش یافته است.به گزارش نهایت علم به نقل از زددی نت، خانه نشینی میلیاردها نفر در سراسر جهان به سبب شیوع ویروس مهلك كرونا، سبب شده تا نرم افزارهای وی پی ان كه اتصال خصوصی به شبكه های حرفه ای مؤسسات و ادارات را ممكن می كنند، محبوب تر شوند. اما هكرها نیز از این فرصت برای سوءاستفاده و سرقت اطلاعات بهره گرفته اند.
بررسی مشتركی كه دراین زمینه توسط مركز ملی امنیت سایبر انگلیس، وزارت امنیت داخلی آمریكا و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های آمریكا صورت گرفته نشان میدهد كه تعداد حملات فیشینگ، طراحی انواع بدافزار و باج افزار ضد افراد و سازمان ها بیشتر شده است.
بر اساس این تحقیق مهاجمان سایبری تاكتیك های خودرا با شرایط خانه نشینی مردم تطبیق داده اند و نفوذ به وی پی ان های محبوب برای اتصال به شبكه های حرفه ای و شغلی را در نهادهای دولتی و خصوصی در دستور كار قرار داده اند.
یكی از محبوب ترین حملات فیشینگ هكرها در هفته های اخیر ارسال پیامك یا ایمیل هایی است كه حاوی لینك های مخرب هستند. در این پیام ها ادعا شده با كلیك بر روی لینك های ارسالی سفارش های پزشكی مهمی ارائه شده یا اطلاعاتی در مورد قربانیان جدید كرونا در همسایگی كاربر در دسترس قرار می گیرد. اما نتیجه عملی این كار نصب بدافزارهای سارق اطلاعات بر روی گوشی یا كامپیوتر كاربران است. از همین رو كارشناسان امنیتی به كاربران سفارش كرده اند از كلیك كردن بر روی لینك های مشكوك و ناشناخته خودداری كرده و نرم افزارهای وی پی ان خودرا به روز كنند.


منبع:

1399/01/23
13:50:58
5.0 از 5
3284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم