نهایت علم elmend
در دانشگاه ام.آی.تی ابداع شد

دستگاهی برای ادامه درمان بیماران مبتلا به كووید- ۱۹ در خانه

دستگاهی برای ادامه درمان بیماران مبتلا به كووید- ۱۹ در خانه

به گزارش نهایت علم پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ دستگاه جدیدی ابداع نموده اند كه می تواند بیماران مبتلا به كووید- ۱۹ را در خانه معاینه كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، كووید- ۱۹، به یك چالش غیرمنتظره برای كسانی تبدیل گشته است كه در حوزه سلامت فعالیت می نمایند. ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دوران گسترش كووید- ۱۹، سبب شده كه احتیاج به روش های جدید برای تشخیص و درمان حس گردد.
بهترین گزینه درمان برای كسانی كه نتیجه آزمایش كروناویروس در آنها مثبت اعلام می شود، هم اكنون ماندن در خانه است تا افراد بیشتری مبتلا نشوند. سوالی كه در این میان پیش می آید، این است كه چگونه پزشكان و پرستاران می توانند از راه دور و با رعایت محدودیت های سفارش شده، به درمان بیماران ادامه دهند.
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی"(MIT)، دستگاه جدیدی ابداع نموده اند كه امكان بررسی شرایط بیماران را در خانه فراهم می آورد. این دستگاه كه قابلیت اتصال به وای -فای را دارد، روی دیوار خانه بیماران نصب می شود.


این ابزار جدید معروف به "امرالد"(Emerald)، از سیگنال های بی سیم استفاده می نماید تا فعالیتهای متفاوت بیمار و همینطور الگوهای خواب و تنفس او را مورد بررسی قرار دهد. امرالد برای تفكیك افراد گوناگون، از هوش مصنوعی كمك می گیرد.
امرالد هم اكنون، در كارخانه "Heritage Assisted Living" مورد آزمایش قرار گرفته است. "ویلیام مك گروری"(William Macgrory)، رئیس این كارخانه اظهار داشت: با وجود بیماران مسنی كه میزان خطر در آنها بسیار بالا است، امرالد می تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. این ابزار می تواند در شرایطی كه امكان ملاقات مستقیم با بیمار وجود ندارد، داده های پزشكی را به مرور زمان گردآوری كند.1399/01/27
15:05:01
5.0 از 5
2796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
نهایت علم