نهایت علم elmend

كروناویروس ربات ها را جایگزین انسان ها می كند

كروناویروس ربات ها را جایگزین انسان ها می كند

به گزارش نهایت علم به دنبال گسترش كروناویروس در جهان، بعضی از كارخانه ها تصمیم گرفته اند از ربات های بیشتری استفاده كنند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از وایرد، با گسترش کروناویروس در جهان، کارخانه های تولید تجهیزات بهداشتی، با افزایش تقاضای ماسک، دستکش، صابون و ضدعفونی کننده روبرو شده اند. بدیهی است که افزایش تقاضا، کار بیشتر کارگران را نیز به همراه دارد.
یک شرکت ژاپنی موسوم به "پالتک"(PalTac) تصمیم دارد برای پیش گیری از گسترش کروناویروس در بین کارگران خود، ربات های بیشتری را به کار بگیرد.
"شوهی ماتسوموتو"(Shohei Matsumoto)، از مدیران پالتک اظهار داشت: باید با به کارگیری ربات های بیشتر، خودکارسازی روند کار را افزایش دهیم تا کارگران کمتر مجبور به لمس اجسام شوند.
گسترش کروناویروس، خیلی از مشاغل را تعطیل کرده است. به سبب نیاز به سازگاری با قوانین فاصله گذاری اجتماعی و کمبود کارگر به خاطر قرنطینه، بعضی از کارفرمایان به استفاده بیشتر از ربات ها روی آورده اند.
شرکت "پالتک" هم اکنون از ربات های شرکت آمریکایی "رایت هند رباتیکز" (RightHand Robotics) استفاده می نماید تا قوطی ها و اجسام دیگر را بردارند.
ماتسوموتو افزود: امکان دارد که ما با به روزرسانی نرم افزارها، استفاده از ربات ها را گسترش دهیم تا از آنها برای شناسایی و برداشتن اجسام جدیدی استفاده نمائیم. خیلی از ربات های صنعتی همچون ربات هایی که در کارخانه های خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرند، به ساعت ها زمان برای برنامه ریزی نیاز دارند؛ در نتیجه نمی توانند بسادگی حرکت کنند و یا با دقت به پیروی از دستورات بپردازند.
با وجود مزایای ربات های صنعتی، همه شرکت ها و کارخانه ها علاقه ای به استفاده از آنها ندارند برای اینکه این ربات ها هنوز توانایی لازم را برای احساس کردن، واکنش نشان دادن و سازگاری با جهان واقعی ندارند؛ در نتیجه لزوم حضور انسان ها حتی در کارخانه هایی که خودکارسازی شده اند، همچنان احساس می شود. در هر حال شاید قرار گرفتن ربات ها در محیط کار، سازگاری و قابلیت های حسی آنها را افزایش دهد. این توانایی ها سبب می شوند که ربات ها در حوزه هایی مانند بسته بندی محصول نیز بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند.1399/02/08
14:28:55
5.0 از 5
2692
تگهای خبر: آمریكا , تولید , خودرو , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
نهایت علم