نهایت علم elmend
توسط محققان موسسه ام.آی.تی ارائه شد

الگوریتمی جدید برای پیداكردن اشیاء و افراد گمشده در دریا

الگوریتمی جدید برای پیداكردن اشیاء و افراد گمشده در دریا

به گزارش نهایت علم محققان موسسه ˮام.آی. تیˮموفق به توسعه یك الگوریتم شده اند كه با استفاده از آن مراحل یافتن اشیا و افراد گمشده در دریا بسیار آسان می شود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اقیانوس و دریا گاهی می تواند سبب وحشت افراد هم شود، چونکه امکان دارد ناگهان و بر اثر برخی عوامل افراد و یا اشیا در آن گم شوند؛ اما محققان موسسه ام.آی. تی چاره ای نوین برای این مورد ابداع نموده اند و آن توسعه یک الگوریتم جدید است که می تواند به صورت لحظه به لحظه اقیانوس و دریا را بررسی کند تا افراد و اشیاء مفقود شده را به سرعت ردگیری کنند. این الگوریتم سبب افزایش کارآیی عملیات جستجو و نجات می شود.
تیم های جستجو و عملیات نجات که اقیانوس ها را برای یافتن افراد و یا اشیاء گم شده جستجو می کنند، امروز به مدل هایی از پویایی اقیانوس و پیشبینی آب و هوا متکی هستند تا مناطقی خاص را جستجو کنند؛ اما این یک استراتژی کاملا مناسب نمی باشد. طی این مطالعه محققان ام.آی. تی تصمیم گرفتند تا الگوریتمی که "ترپس" (TRAPS) نام دارد را توسعه دهند که دقت عملیات جستجو را به طرز قابل توجهی بالا می برد. الگوریتم جدید این تیم مبتنی بر مدل سازی پیشرفته اقیانوس است و تصاویر فوری از سرعت اقیانوس که توسط امواج و جریان ها ثبت می شود را با یکدیگر ترکیب می کند و سپس با کمک مدلهای ریاضی مسیر مناسبی برای یافتن افراد و اجسام گمشده بوجود می آورد. "ترپس" مخفف جمله پروفایل جذب گذرا (TRansient Attracting Profiles) است.
"توماس پیکاک" (Thomas Peacock)، استاد مهندسی مکانیک موسسه ام.آی. تی اظهار داشت: با کمک ردیاب های جی پی اس و الگوریتم مذکور ما می توانیم مشاهده نماییم که اجسام یا افراد گمشده در هر لحظه در کجا قرار دارند.
محققان معتقدند که این تکنولوژی جدید می تواند کمک بزرگی به تیم های جستجو و عملیات نجات بکند.
یافته های این مطالعه در مجله"Nature Communications"منتشر شد.1399/03/10
22:28:17
5.0 از 5
2316
تگهای خبر: تكنولوژی , توسعه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم