نهایت علم elmend
رئیس دانشگاه خبرداد:

ظرفیت نوآوری در دانشگاه امیركبیر ۱۰ برابر شده است

ظرفیت نوآوری در دانشگاه امیركبیر ۱۰ برابر شده است

به گزارش نهایت علم رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: طی ۵ سال قبل باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته ظرفیت نوآوری این دانشگاه ۱۰ برابر رشد داشته است.به گزارش نهایت علم به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، دكتر سید احمد معتمدی در مراسم شروع سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر جزء قدیمی ترین دانشگاه های كشور به حساب می آید. قدمت یكی از شاخص های مهم در حوزه های علمی است و دانشگاه های بزرگ كشور هم قدمت زیادی دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: خصوصیت دانشگاه های پلی تكنیك این است كه علم را به صورت كاربردی تر دنبال می كنند كه دانشگاه صنعتی امیركبیر هم این رویه را دنبال می كند.
معتمدی عنوان كرد: یكی از خصوصیت های دانشگاه صنعتی امیركبیر سیاسی و اجتماعی بودن فارغ التحصیلان است ازاین رو فارغ التحصیلان ما یك بعدی نیستند و بیشترین مدیران كشور فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.
وی افزود: دانشگاه های بزرگ دنیا هم به بحث مدیریت و فعالیت های اجتماعی می پردازند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به برنامه راهبردی این دانشگاه اظهار داشت: برپایه این برنامه مقرر است دانشگاه در سال ۱۴۰۴ جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا و بعنوان دانشگاه نسل سوم فعالیت كند.
معتمدی اظهار داشت: این دانشگاه در ۴ رتبه بندی مطرح دنیا شركت و رتبه های خوبی را كسب كرده است.
وی اضافه كرد: دانشگاه نسل سوم دانشگاه هایی هستند كه در چرخه اقتصادی و توسعه كشور نقش بسزایی دارند. ما این مورد را هدف قرار دادیم تا بتوانیم فارغ التحصیلان كارآمدتر داشته باشیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: فارغ التحصیلان این دانشگاه باید در كنار تحصیل مهارت های لازم را داشته باشند.
معتمدی تصریح كرد: در بحث نوآوری طی ۵ سال قبل ظرفیت دانشگاه حدود ۱۰ برابر افزایش یافته و در سال تحصیلی جدید برنامه داریم ظرفیت نوآوری و فناوری دانشگاه را دو برابر نماییم.
وی اظهار داشت: دانشجویان جدید الوورد باید مبحث درس خواندن و پایه قوی را مورد توجه قرار دهند.
معتمدی تصریح كرد: بعضی از خانواده ها به دانشجویان مانند دوران دانش آموزی نگاه می كنند اما باید بدانند كه دانشجویان بزرگ و وارد جامعه شده اند. بعضی از خانواده ها هم كاملا دانشجویان را رها می كنند كه این مورد هم برای دانشجویان مشكل بوجود می آورد.

1398/07/05
13:53:50
5.0 از 5
4057
تگهای خبر: توسعه , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم