نهایت علم elmend
برای كاهش وابستگی به خارج؛

شركت های دانش بنیان نیازهای فناورانه صنعت نفت را پاسخ می دهند

شركت های دانش بنیان نیازهای فناورانه صنعت نفت را پاسخ می دهند

به گزارش نهایت علم مركز شركت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیشتر از ۴۰۰ نیاز فناورانه را در حوزه های مختلف عرضه كرده است تا شركت های دانش بنیان برای آنها پاسخ های فناورانه بیابند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، شرکت های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پاسخ به نیازهای فناورانه مراکز بزرگ صنعتی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مانند پالایشگاه ها و تاسیسات انتقال گاز وارد عمل می شوند.
مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، لیستی از نیازمندی های فناورانه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را عرضه کرده است. شرکت های دانش بنیان می توانند با مشاهده این نیازمندی ها، بر اساس، توانایی های فنی خود برای آنها پاسخ های فناورانه ارائه نمایند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از بومی سازی محصولات و خدمات فنی و مهندسی در این عرصه حمایت می کند.
بومی سازی دستگاه های سنجش گاز موجود با استفاده از تکنولوژی های جدید، پایش آب های زیر زمینی تاسیسات نفتی، تصفیه پساب های صنعتی ناشی از آبگیری مخازن نفت خام، دستگاه هوشمند قطع خودکار گاز و بومی سازی دوپ حفاری همچون برخی نیازمندی های فناورانه عرضه شده هستند.
همچنین شرکت های دانش بنیان می توانند در زمینه طراحی و ساخت ابزار نمونه گیری درون چاهی، پایش دیجیتال نشت خطوط لوله نفت و گاز، طراحی و ساخت سیستم کنترل اطفاء حریق و نشت گاز، ترانسمیترها، طراحی و ساخت سیستم اندازه گیری سطح مایع مخزن نیز، به عرضه خدمات و محصولات بپردازند.
مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیشتر از ۴۰۰ نیاز فناورانه را در حوزه های مختلف عرضه کرده است تا شرکت های دانش بنیان برای آنها پاسخ های فناورانه بیابند.
صنعت نفت یکی از اصلی ترین صنایع پیشران و محرک در اقتصاد کشور است. صدها واحد صنعتی مانند پلایشگاه ها، پتروشیمی ها، تاسیسات انتقال و تنظیم فشار و بنادر تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در کشور فعال می باشند. پیش از این، تقریباً تمام تجهیزات، مورد نیاز این واحدهای صنعتی از خارج وارد می شد.
اما حالا با تلاش فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، بخش قابل توجهی از این وابستگی به خارج از کشور کاهش یافته است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد تا میزان این وابستگی به پایین ترین میزان ممکن برسد.


منبع:

1399/04/10
13:20:25
5.0 از 5
2158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
نهایت علم