نهایت علم elmend

بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا خواهان تعلیق فناوری تشخیص چهره شد

بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا خواهان تعلیق فناوری تشخیص چهره شد

بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا كه بیشتر از صد هزار دانشجو و متخصص علوم مختلف كامپیوتر در آن عضویت دارند، خواهان عدم استفاده دولت ها و بخش خصوصی از فناوری تشخیص چهره شد.به گزارش نهایت علم به نقل از ان بی سی نیوز، انجمن ماشین های حسابگر که قدیمی ترین انجمن علمی و فنی و آموزشی در رشته کامپیوتر در جهان بوده و در سال ۱۹۴۷ تأسیس شده هر سال جایزه علمی معتبر تورینگ را هم اعطا می کند.
این انجمن رشد حرفه ای تعداد اعضایش را با فراهم کردن فرصت ها برای یادگیری مادام العمر، توسعه حرفه ای و شبکه ارتباطی حرفه ای پشتیبانی می کند. مقر این انجمن آموزشی بین المللی در نیویورک بوده و دارای ۱۷۰ شعبه محلی هم هست.
انجمن مذکور در بیانیه روز سه شنبه خود تصریح کرده که فناوری های کنترل و نظارت اغلب به شکلی غرض ورزانه مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین استفاده از آنها باعث صدمه دیدن برخی گروه های صدمه پذیر و محروم در جامعه می شود. همچون این گروه ها می توان به اقلیت های قومی، نژادی و جنسیتی اشاره نمود.
در بخش دیگری از بیانیه مورد اشاره که در کمیته سیاست گذاری فناوری انجمن مذکور تهیه شده، آمده است: فناوری مورد اشاره بسته به نحوه استفاده می تواند مفید یا مضر باشد. ولی سواستفاده از آن سبب به خطرافتادن حقوق بشر و حقوق قانونی افراد و نقض حریم شخصی آنها و زیر سوال رفتن عدالت و آزادی های شخصی خواهد شد. از همین رو سیاست گذاران باید از تعلیق استفاده از این تکنولوژی تا زمان تعیین استانداردهای دقیق، عادلانه و مسئولانه حمایت کنند.


منبع:

1399/04/12
13:48:48
5.0 از 5
2060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم