نهایت علم elmend

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری انگلیس برای توسعه اكتشافات فضایی

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری انگلیس برای توسعه اكتشافات فضایی

نهایت علم: دولت انگلستان می خواهد برای توسعه برقراری اتصال اینترنتی، مبلغ 500 میلیون دلار در شركت ˮوان وبˮ سرمایه گذاری كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، دولت انگلستان اخیرا اعلام نموده که در نظر دارد تا مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار روی پروژه شرکت "وان وب"(OneWeb) که در حوزه اکتشافات فضایی فعال است، سرمایه گذاری کند. شرکت "بهارتی اینترپرایز"(Bharti Enterprises) نیز که در زمینه مخابرات فعالیت دارد، ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه به این پروژه اختصاص خواهد داد.
وان وب، یکی از چندین شرکتی است که روی پروژه برقراری اینترنت از فضا کار می کند و برای این پروژه، مجموعه ماهواره هایی را به کار می گیرد تا اتصال اینترنتی را روی زمین برقرار کند. این شرکت در نظر دارد تا مجموعه ای از ۶۵۰ ماهواره را به فضا بفرستد تا پوشش اینترنتی را در ناحیه شمالگان برقرار کند. وان وب تابحال ۷۴ ماهواره را برای این پروژه به فضا پرتاب کرده است.
یک سخنگوی دولت انگلستان اظهار داشت: قرارداد با دولت، به وان وب فرصت خواهد داد تا به تکمیل پروژه ساخت ماهواره ها بپردازد و انگلستان را به یک قدرت پیشرو در زمینه علم، پژوهش و توسعه تبدیل کند. این قرارداد، فرصت توسعه بیشتر زیرساخت های پیشرفته انگلستان را فراهم می آورد.
انگلستان در سال ۲۰۱۸، دسترسی خودرا به سامانه ناوبری ماهواره ای "گالیلئو"(Galileo) که به اتحادیه اروپا متعلق می باشد، از دست داد و در نظر دارد تا سامانه جهانی ماهواره ای خودرا بسازد. وان وب در تازه ترین بیانیه خود اظهار داشت که اهتمام دارد عملیات مورد نظر خودرا تا جایی که امکان دارد، زودتر آغاز کند.


خبر قرارداد جدید وان وب، با انتقاداتی از طرف برخی متخصصان انگلستان همراه بود. دکتر "بلدین باون"(Bleddyn Bowen)، متخصص سیاست گذاری فضا در "دانشگاه لستر"(University of Leicester) اظهار داشت: این پروژه، به کارگیری ماهواره های تایید نشده ای است که برای هدف دیگری طراحی شده اند. ماهواره های وان وب، در مدار پایین زمین هستند؛ در صورتیکه سیستم های GPS بیشتر کشورها، در مدار میانی زمین قرار گرفته اند.
پیش بینی می شود که این قرارداد، قبل از اختتام سال منعقد شود.
منبع:

1399/04/14
16:42:40
5.0 از 5
2328
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , دانش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم