نهایت علم elmend

كاهش برنامه های ورزشی دانشگاه استنفورد به سبب لطمه های كرونا

كاهش برنامه های ورزشی دانشگاه استنفورد به سبب لطمه های كرونا

نهایت علم: دانشگاه ˮاستنفوردˮ اعلام نمود كه به سبب ادامه شیوع ˮكرونا ویروسˮ، 11 تیم در برنامه های ورزشی خود در سال 2021 میلادی را حذف می كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از سی ان ان، دانشگاه "استنفورد" اعلام نمود که در این چند سال اخیر، به سبب هزینه های در رابطه با ۳۶ تیم ورزشی دانشگاهی، برنامه های ورزشی سبب کسری مالی شده است. هم اکنون هم کرونا ویروس این دفعه را سنگین تر کرده است.
در این راستا این دانشگاه در حال حذف ۱۱ تیم ورزشی است که شامل تیم های شمشیربازی زنان و مردان، هاکی روی چمن، قایقرانی سبک وزن، قایقرانی مردان، قایقرانی زنان، اسکواش، شنای هماهنگ، والیبال مردان و کشتی می شود.
مقامات دانشگاه استنفورد طی نامه ای اعلام نمودند که اگر در این شرایط تغییرات صورت نگیرد، تاثیر بیماری "کووید-۱۹" می تواند معادل ۷۰ میلیون دلار کسری طی سه سال آتی باشد.
در این نامه همین طور نوشته شد: این خبر بسیار اندوه بار است. این ۱۱ برنامه شامل حال بیش از ۲۴۰ دانشجوی ورزشکار خارق العاده و ۲۲ مربی می شود.
این برنامه ها توسط بیش از چهار هزار فارغ التحصیل دانشگاه به وجود آمده بود که مشارکت آنها به ۲۰ قهرمانی در مسابقات کشوری، ۲۷ مدال المپیک و تعداد زیادی موفقیت های مهم دانشگاهی و حرفه ای منجر می شود.
دانشگاه استنفورد اعلام نمود که تمامی تیم هایی که در سال ۲۰۲۱ میلادی حذف می شوند، در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. البته به شرطی که پاندمی "کووید-۱۹" اجازه دهد.
باتوجه به این تصمیم دانشگاه استنفورد، برخی از کارکنان پشتیبانی هم شغل خودرا از دست خواهند داد. به همین سبب این دانشگاه اعلام نمود که از مربیان و کارکنان لطمه دیده پشتیبانی خواهدنمود.
منبع:

1399/04/22
14:31:55
5.0 از 5
1965
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نهایت علم