نهایت علم elmend
ستاری:

ایران یكی از پیشروترین كشورهای آسیا در حوزه فین تك است

ایران یكی از پیشروترین كشورهای آسیا در حوزه فین تك است

به گزارش نهایت علم معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: ایران یكی از پیشروترین كشورهای آسیا در حوزه فین تك است. این در شرایطی است كه روزهای ابتدایی فعالیت آنها مخالفت های زیای وجود داشت.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری با حضور در مرکز نشر دانشگاهی در بین مدیران استارت آپی، اظهار داشت: شرایط فعلی کشور بسیار ویژه است. بیماری کرونا هم مزید بر علت شده که فضایی مناسب برای فعالیت استارت اپ های آنلاین ایجاد شود.
به گفته ستاری، حوزه نشر یکی از حوزه هایی است که با فعالیت استارت آپ ها متحول می شود. حوزه ای که ظرفیت مناسبی برای توسعه استارت آپ ها و دانش بنیان ها است.
معاون علمی و فناوری بیان نمود: بازیگران سنتی صنایع چاره ای جز پذیرش استارت آپ ها و فین تک ها ندارند. مثلا نظام بانکی کشور در ابتدا چندان از حضور فین تک ها در این عرصه استقبال نکرد اما امروز خود بانک ها به دنبال توسعه فعالیت این بازیگران جدید هستند.
ستاری افزود: بازیگران سنتی حوزه نشر هم چاره ای جز پذیرش استارت آپ ها و جوانان ندارند. اگر در مقابل آنها بایستند شکست خواهند خورد.
ایران کشوری پیشرو در حوزه فین تک
ستاری اظهار داشت: ایران یکی از پیشروترین کشورهای آسیا در حوزه فین تک است. این در شرایطی است که روزهای ابتدایی فعالیت آنها مخالفت های زیای وجود داشت.
معاون علمی و فناوری تغییر نگرش را مهم ترین عامل برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در صنایع خواند و اظهار داشت: همین تغییر نگاه کمک کرده که فین تک ها بتوانند جایگاه درست خویش را در نظام بانکی کشور پیدا کنند. اگر این اتفاق در صنعت نشر هم بیفتد بطور قطع این حوزه هم تغییری نوآورانه خواهد یافت.
به گفته ستاری، در آینده نزدیک صنایع کشور متحول می شوند. مثلا نظام بانکداری هست اما بانک ها به صورت مجازی فعالیت می نمایند. این اتفاق در همه صنایع رخ خواهد داد برای همین صنایع باید آغوشی باز برای تحولات فناورانه و نوآورانه داشته باشند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان حضور استارت آپ ها در حوزه نشر را ضروری دانست و بر پشتیبانی از این جوانان برای توسعه فعالیتهای نوآورانه در این صنعت تاکید نمود.
سامانه سجام یکی از بزرگ ترین سامانه های تشخیصی
وی بیان نمود: در خلال این چند سال بازیگران سنتی بانک ها، بیمه ها، فروشگاه ها غیره با حضور استارت آپ ها در کنار خود راه آمدند و از بودن آنها استقبال کردند.
ستاری با اشاره به بازار بزرگ حوزه نشر در کشور، بیان نمود: اگر این بازار بزرگ در اختیار جوانان و استارت آپ ها قرار گیرد بطور قطع توحلات نوآوارنه و اساسی در این عرصه را شاهد خواهیم بود. مثلا سامانه سجام یکی از بزرگ ترین سامانه های تشخیصی در کشور است که به کمک جوانان و هوش مصنوعی در خلال یک ماه یک میلیون و ۲۰۰ هویت را شناسایی اینترنتی کند. کاری بزرگ و قابل توجه.
وی اظهار داشت: فناوری هوش مصنوعی یکی از فناوری های کاربردی در دنیای امروز است که باید برای توسعه آن همه توان دانش بنیانی کشور را به کار بگیریم.


منبع:

1399/04/22
23:24:59
5.0 از 5
2321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نهایت علم