نهایت علم elmend
طعنه ایلان ماسك به ثروتمندترین مرد جهان

آن قدر پیر هستی كه دستت به مریخ نمی رسد!

آن قدر پیر هستی كه دستت به مریخ نمی رسد!

نهایت علم: بنظر می رسد دعوای دو تن از سوپر میلیاردهای دنیا بر سر رقابت فضایی بالا گرفته و ایلان ماسك در تازه ترین مصاحبه خود، جف بزوس را به شكل غیرمستقیم فردی خوانده است كه پایش لب گور است!


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس اینسایدر، در ادامه طعنه ها و کنایه های چند سال اخیر میان ایلان ماسک و جف بزوس، حالا به نظر می آید رقابت و جاه طلبی های فضایی آنها به اوج خود رسیده و این دفعه ایلان ماسک در مصاحبه با نیویورک تایمز، جف بزوس را خیلی پیر و شرکت فضایی بلو اوریجین متعلق به وی را خیلی کُند توصیف کرده و بنابراین معتقد می باشد که دست وی به مریخ نخواهد رسید.
همین آخر هفته گذشته "مائورین دود" در نیویورک تایمز مصاحبه مفصلی را با ایلان ماسک منتشر نمود که روی همه چیز، از زندگی شخصی وی و فرزند تازه متولد شده اش گرفته تا فعالیت شرکت فضایی اسپیس ایکس و کروناویروس و ثروتش دست گذاشته است.
در هنگام بحث درباره اسپیس ایکس و کمک این شرکت به ناسا برای ارسال فضانوردان به فضا، نام جف بزوس به میان آمد. ماسک نیز از این فرصت بهره برد تا به مدیرعامل آمازون که یک شرکت ساخت موشک های قابل استفاده مجدد به نام "بلو اوریجین"(Blue Origin) تاسیس کرده و امیدوار است مردم را به کره ماه بفرستد، طعنه بزند.
ایلان ماسک در این مصاحبه بطور غیرمستقیم جف بزوس را خیلی پیر و "بلو اوریجین" را برای رسیدن به این هدف خیلی "کُند" نامید.
ماسک اظهار داشت: سرعت پیشرفت آنها خیلی آهسته است و سال هایی که برای او(بزوس) باقی مانده کافی نیست، اما من باز هم خوشحالم که او آنچه را که می خواهد با "بلو اوریجین" انجام می دهد.
در صورتیکه ماسک و بزوس در صنایع مختلفی فعالیت می نمایند، اما این دو میلیاردر حالا بیش از ۱۵ سال است که در حوزه فضایی با یکدیگر رقابت دارند. بزوس در سال ۲۰۰۰ شرکت "بلو اوریجین" را تأسیس کرد، در صورتیکه ماسک در سال ۲۰۰۲ شرکت "اسپیس ایکس" را بنا نهاد و این مناقشه دو سال بعد، هنگامی که این دو نفر در یک شام مشترک با یکدیگر درباره جاه طلبی های فضایی خود صحبت کردند، شروع شد.
ماسک بعد از این جلسه اظهار داشت: من واقعاً تمام تلاش خودرا کردم تا نصیحت خوبی (برای بزوس) داشته باشم، که وی تا حد زیادی آنرا نادیده گرفت.
این مناقشه در سال ۲۰۱۳ تشدید شد؛ هنگامی که اسپیس ایکس اهتمام کرد از یک سکوی پرتاب ناسا استفاده انحصاری کند و بلو اوریجین همراه با اتحادیه پرتاب آمریکا که رقیب اسپیس ایکس است، اعتراض رسمی خودرا به دولت آمریکا اعلام نمودند.
ماسک این کار را حقه و تاکتیکی برای بازداشتن اسپیس ایکس خواند و اسپیس ایکس هم در نهایت حق تصاحب این سکو را گرفت.
ماه ها بعد، این دو شرکت وارد یک نبرد حق ثبت اختراع شدند و همان موقع بود که دعوای بزوس و ماسک به توئیتر کشیده شد.
بزوس بارها از ایده سکونت در مریخ که هدف اصلی اسپیس ایکس است، انتقاد کرده است. حتی یک دفعه وقتی که شبکه بی بی سی از ماسک در مورد بزوس سؤال کرد، وی در پاسخ اظهار داشت: کدام جف؟
اخیراً نیز ماسک، آمازون را انحصارگر خوانده و توئیت کرده که این روند باید شکسته شود. او همینطور بزوس را که به دنبال راه اندازی ماهواره های اینترنتی و راه اندازی ناوگان تاکسی های خودران موسوم به "Zoox" که ماسک چندین سال است در هر دو صنعت در حال فعالیت است، یک "تقلیدکار" خوانده است.
منبع:

1399/05/07
14:31:51
5.0 از 5
2072
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نهایت علم