نهایت علم elmend
با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

ساخت پوشش های فلزی محكم از زباله های الكترونیكی

ساخت پوشش های فلزی محكم از زباله های الكترونیكی

به گزارش نهایت علم پژوهشگران آمریكایی، متد جدیدی برای بازیافت زباله های الكترونیكی عرضه كرده اند كه این مواد را به پوشش های محكم فلزی تبدیل می كند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، یک فرایند بازیافت معمولی، مقادیر قابل توجهی از محصولات ساخته شده از یک ماده را به محصولات مشابه تبدیل می کند اما این روش برای ابزار الکترونیکی قدیمی یا زباله های الکترونیکی، کارآمد نیست چونکه زباله های الکترونیکی، مواد متفاوتی را در بر دارند که نمی توان آنها را از یکدیگر تفکیک کرد.
پژوهشگران "انجمن شیمی آمریکا" (ACS) برای مرتفع ساختن این مشکل، نوعی روش بازیافت در مقیاس کوچک ابداع نموده اند که با کمک آن می توان زباله های الکترونیکی را به یک پوشش فلزی محکم تبدیل کرد.


بازیافت زباله های الکترونیکی به رغم دشواری های آن، با علل منطقی بسیاری همراه می باشد. زباله های الکترونیکی، خیلی از مواد صدمه پذیر را در بر دارند که می توان آنها را اصلاح کرد تا برای ساخت مواد جدید و پرارزش به کار بروند. پژوهش های پیشین نشان داده اند که پردازش دقیق این مواد می تواند به تجزیه و اصلاح پیوندهای شیمیایی زباله های الکترونیکی کمک نماید تا مواد جدیدی که با محیط زیست سازگار هستند، ساخته شوند.
پژوهشگران با به کارگیری این روش توانسته اند مواد جدید و بادوامی را با استفاده از زباله های الکترونیکی بازیافت شده بسازند. آنها باور دارند که این روش می تواند زباله های الکترونیکی را به پوشش های محکمی تبدیل کند که برای ساخت آنها نیازی به استفاده از مواد خام پرهزینه نیست.
این پژوهش، در مجله "ACS Omega" به چاپ رسید.1399/05/10
22:48:19
5.0 از 5
2288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نهایت علم