نهایت علم elmend

حضور شركت های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه فناوری های برتر چین

حضور شركت های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه فناوری های برتر چین

به گزارش نهایت علم شركت های دانش بنیان ایرانی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه فناوری های برتر چین (CHTF) حضور می یابند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز كرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه یك هیئت تجاری و فناور متشكل از شركتهای دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی عازم چین می شوند، اظهار داشت: بازدید و حضور در نمایشگاه فناوری های برتر چین (CHTF) یكی از مهم ترین برنامه های این سفر است.
وی با اشاره به اینكه این نمایشگاه بزرگترین و با نفوذترین نمایشگاه علمی و فناوری است، عنوان كرد: با حمایت مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، هیئت بلندپایه تجاری و فناوری ایرانی ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه سال جاری به ریاست معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به كشور چین سفر می كنند تا شرایط همكاری ها و تعاملات بین دو كشور را بررسی نمایند.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه كرد: این هیئت تجاری و فناوری كه متشكل از نمایندگان شركت های دانش بنیان است، در این سفر با شركت های متناظر چینی دیدارهای دو جانبه خواهند داشت و نشست های رو در رو برگزار می كنند.
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به اینكه این سفر با هدف بازارسازی و صادرات برای محصولات دانش بنیان « ایران ساخت» در فراسوی مرزها انجام می شود، خاطرنشان كرد: با عنایت به رویكرد معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شكوفایی برای كمك به صادرات محصولات دانش بنیان «ایران ساخت» و ایجاد و تقویت برندهای ایرانی، یك هیئت تجاری به ریاست معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و تعدادی از مدیران شركت های دانش بنیان با حمایت مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری و صندوق نوآوری و شكوفایی به كشور چین اعزام می شود.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درباره برنامه این سفر فناوری تجاری اظهار داشت: نمایشگاه فناوری های برتر چین (CHTF) بزرگترین و با نفوذ ترین نمایشگاه علمی و فناوری در زمینه های مختلف مانند نسل جدید فناوری اطلاعات، سوخت و انرژی های جدید سیستمهای الكترونیك، زیست فناوری و حفاظت از محیط زیست است.
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان اضافه كرد: حضور شركت های دانش بنیان ایرانی در این نمایشگاه معتبر جهانی كمك موثری در معرفی محصولات و توانمندی های ایران به جهان است. محصولاتی كه می توانند یك بازار جهانی و مقبول داشته باشند.
كرمی با اشاره به اینكه این نمایشگاه هر ساله به میزبانی مشترك وزارتخانه ها و كمیسیون های دولتی چین و شهرداری شهر شنزن در این شهر برگزار می گردد اظهار داشت: این نمایشگاه پس از سال ها توسعه و پیشرفت به یكی از مهمترین رویدادهای فناوری در جهان مبدل شده و نقش مهمی در ارتقاء همكاری ها و مبادلات علمی، اقتصادی و تكنولوژیكی میان كشورهای مختلف دنیا را ایفا می كند.
وی درباره محورهای این نمایشگاه، تصریح كرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی های جدید، سیستم های الكترونیك و اپتوالكترونیك و صفحه نمایش های لمسی همچون محورهای اصلی این نمایشگاه بین المللی است.
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به دیگر اهداف اعزام شركت های تجاری ایرانی به چین، اظهار داشت: از دیگر اهداف اعزام این شركت ها به چین می توان به مواردی چون شركت در نشست های تجاری رو در رو با شركت های چینی در شانگهای و شنزن، بازدید از پارك صنعتی سوژو، ایجاد پاویون ملی ایران و بازدید از نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین اشاره نمود.

1398/07/09
22:46:17
5.0 از 5
4100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
نهایت علم