نهایت علم elmend

دراگون در راه بازگشت به خانه

دراگون در راه بازگشت به خانه

نهایت علم: فضاپیمای كرو دراگون كه حامل دو فضانورد آمریكایی است حالا از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شده و در حال آماده شدن برای فرود در اقیانوس اطلس است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، نخستین ماموریت سرنشین دار و تاریخی شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) در حال به انتها رسیدن است و ناسا در تلویزیون مخصوص خود در حال پخش زنده مراحل بازگشت و فرود این کپسول فضایی به همراه دو فضانورد سرنشین آن روی زمین است.
تلویزیون ناسا در حال پخش بازگشت فضانوردان "باب بهنکن" و "داگ هارلی" دو سرنشین کپسول "کرو دراگون" و بازگشت آنها به زمین است. پخش زنده این رویداد از ساعت ۰۱: ۳۰ بامدادان امروز شروع شده است و حرکت "دراگون" از ساعت ۰۴: ۰۴ بامدادان شروع شده است.
فرود "دراگون" در اقیانوس اطلس نیز احیانا اگر شرایط جوی اجازه دهد امروز(۲ اوت) ساعت ۱۱: ۱۲ صورت خواهد گرفت.
هر زمان که این بازگشت بطور کامل صورت گیرد، نشان از موفقیت آمیز بودن نخستین سفر این کپسول فضایی خصوصی به همراه سرنشین خواهد بود.
این ماموریت یک لحظه مهم تاریخی در جابجایی از پرواز فضایی دولتی به انجام پروازهای فضایی توسط شرکت های خصوصی بود و گام مهم بعدی ممکنست پروازهای فضایی با هدف حمل شهروندان و راه اندازی گردشگری فضایی باشد.
لازم به ذکر است که "بهنکن" و "هارلی" فقط برای نمایش عازم ایستگاه فضایی بین المللی نشده بودند. آنها هر دو آزمایش های گوناگون علمی مانند مطالعات رصد زمین و تحقیقات در مورد قطرات آب در شرایط ریزگرانش انجام دادند.
منبع:

1399/05/12
14:56:54
5.0 از 5
2065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نهایت علم